ברושקה - עמית בר
תפריט

איך בינה מלאכותית יכולה לתרום לאתר שלך? כל הסודות המקצועיים נחשפים

בינה מלאכותית כנראה תהיה ברשימה של 10 המילים המאוסות לשנת 2024, ועם זאת, הקידמה כבר כאן, שלא נצטרף?! אירחתי את קטרינה מוניץ (קטה) המוכשרת, כדי לדבר על ה-AI הזה שכולן מדברות עליו. בכתבה היא מספרת על 6 תוכנות שעושות שימוש בבינה מלאכותית ואיך תוכלי לרתום אותן לבניית ושיפור האתר שלך. העתיד כבר כאן! את מצטרפת?

השילוב של בינה מלאכותית (AI) בפרקטיקות העסקיות הופך נפוץ יותר ויותר. ההתקדמות הטכנולוגית הפכה את השימוש בבינה מלאכותית למאסט והפכה אותה לנגישה אפילו לעסקים קטנים ובינוניים.

מבין כל היתרונות של הבינה המלאכותית, תחום אחד שבו היא מורגשת מאוד, הוא שיפור אתרי אינטרנט. יש לך אתר ואת חולמת לשדרג אותו? מתכננת לבנות אתר חדש ורוצה שהוא יהיה בטופ? הנה כל מה שאת צריכה לדעת על איך לגייס לתהליך את החברה הכי טובה החדשה שלך – הבינה המלאכותית

Power Couple: AI ואלמנטור

אלמנטור הוא אחד מתוספי הוורדפרס הפופולריים יותר בעולם. הוא מאפשר לעצב בהתאמה אישית אתרים ללא צורך בקידוד ומציע מגוון תכונות, כולל שילוב של בינה מלאכותית (AI) כדי לשפר את פונקציונליות הטקסט והתמונה.

עוד יתרון בולט בכל הקשור ל-AI ואלמנטור, הוא הגמישות הרבה של התוסף, שמאפשרת לשלב אותו גם עם כלי בינה מלאכותית חיצוניים, כדי לקבל את התוצאות הרצויות. כלומר, אם תכונה מסוימת אינה נתמכת במקור, סביר להניח שיש תוספים או כלים שאפשר לשלב עם אלמנטור.

כתיבת טקסטים

בכל הנוגע לכתיבת טקסט, AI מאפשרת לאלמנטור לנתח את הטקסט ולהציע תיקונים הקשורים לאיות, דקדוק, רלוונטיות ודקדוק. בנוסף, התוסף מבצע אופטימיזציה של תוכן כדי שיתאים לכללי ה-SEO ומציע אפשרויות תרגום למבחר גדול של שפות. כל זה באמצעות טכניקה של עיבוד שפה טבעי, המאפשרת לבינה המלאכותית לנסח טקסטים בצורה שמזכירה כמה שיותר שיח אנושי וכך פונה טוב יותר לקהל היעד.

תכנים ויזואליים

אלמנטור עושה שימוש בבינה מלאכותית כדי לזהות תוכן של תמונה, לתייג אותו ולהפוך את הארגון והחיפוש לפשוטים יותר. בפן הוויזואלי, התוסף משתמש בבינה מלאכותית כדי לקבוע את נקודת המיקוד של התמונה ולחתוך אותה בהתאם, תוך שמירה על המרכיבים החיוניים של התמונה והתאמתה לגדלים או פריסות שונות. באמצעות אלמנטור, AI יכולה גם לנתח תמונה ולהחיל עליה שיפורים כגון התאמות בהירות או ניגודיות, על בסיס העיצוב הכללי והאסתטיקה.

כל זה מתאפשר באמצעות היכולת של אלמנטור והבינה המלאכותית לבצע התאמה אישית לכל אלמנט עם CSS ((Cascading Style Sheets – שפת גיליון סגנונות המשמשת בפיתוח אתרים כדי לתאר את המראה והעיצוב של מסמך שנכתב ב-HTML או XML. זוהי טכנולוגיה ליצירת דפי אינטרנט מושכים חזותית, המאפשרת שליטה בפריסה, צבעים, גופנים ועוד.

איך בינה מלאכותית יכולה לתרום לאתר שלך - קטרינה מוניץ - אלמנטור AI - ברושקה - עצמאית ומאושרת
מתוך אתר אלמנטור

חוויית הגלישה באתר

השילוב בין אלמנטור ו-AI מאפשר גם להטמיע קטעי HTML באתר, כמו סליידרים, רשימות השמעה בספוטיפיי ועוד.

איסוף מידע

התוכנה מאפשרת ליצור קוד מותאם אישית לשימושים מיוחדים, כגון פיקסל של פייסבוק או Google Analytics, שניהם עוקבים אחרי התנהגויות המשתמשים ואוספים נתונים המסייעים לקבל החלטות מבוססות ומדויקות יותר לגבי ההתנהלות העסקית.

ככל שה-AI ממשיך להתפתח, כך גם התכונות של אלמנטור יאפשרו עיצוב אתרים מתקדם ואינטואיטיבי עוד יותר.

אפשרויות (כמעט) בלתי מוגבלות: בינה מלאכותית ופוטושופ

השילוב בין AI לפוטושופ מאפשר לעצב אתרים עם עריכה דיגיטלית ברמות שפעם נחשבו בדיוניות ומחליפות בהצלחה את שיטות העריכה המסורתיות. ההתקדמות הטכנולוגית בפוטושופ של חברת אדובי מציעה מגוון חסר תקדים של כלים המתפתחים ללא הרף, כדי לעורר השראה ודמיון ולהפוך כל חזון יצירתי למציאות.

התכונות החדשניות מאפשרות בין השאר להכניס יותר אלמנטים יצירתיים לתמונות או להוריד אלמנטים לא רצויים, לשנות את הרקע בקלות ולהרחיב תמונות לכל כיוון ללא מאמץ. כמו כן, אפשר להקליד הנחיות כדי לקבל תוצאות ספציפיות יותר, מה שמאפשר גמישות ושליטה טובות בעיצוב, יותר מאי פעם.

איך בינה מלאכותית יכולה לתרום לאתר שלך - קטרינה מוניץ - פוטושופ AI - ברושקה - עצמאית ומאושרת
מתוך פוטושופ AI

מתכננת לבנות אתר עם וויקס? יש להם חדשות טובות

הגישה החדשה של WIX שמה לה למטרה להפוך את בניית אתרים לנגישה וייחודית יותר, בהשוואה לשיטות המסורתיות.

הפלטפורמה הפופולרית לבניית אתרים הכריזה על תכונה חדשה של AI Site Generator, המסמנת מעבר משמעותי לעבר שימוש באלגוריתמים ליצירת אתרים מותאמים אישית. במקום להסתמך על תבניות, המשתמשים יוכלו ליצור אתרים על ידי הקלדת תיאור ומענה על שאלות המשך. העיצוב, הטקסט והתמונות יופקו אוטומטית, בתהליך מהיר וידידותי למשתמשת. כדי לעשות את כל זה, Wix מציעה גרסה של בונה אתרים, שמשתמש בבינה מלאכותית וכמה שאלות למשתמשת, כדי ליצור אתרים שלמים – כולל טקסט ותמונות. בונה האתרים המופעל על ידי AI נקרא Wix ADI (אינטליגנציה של עיצוב מלאכותי).

לדוגמה, הבינה תתשאל אותך לגבי איזה סוג אתר את רוצה ליצור או אילו פונקציות אמורות להיות לו. אז יש לך את הבחירה: או שתבחרי תבנית עיצוב מוכנה, או שתתני ל-Wix ADI ליצור עבורך אתר אינטרנט אישי.

לפריסת ההתחלה יש לבחור בין שש תבניות עיצוב. לאחר מכן, Wix ADI מציגה בפנייך שלוש פריסות בעיצוב הנבחר, מתוכן תוכלי לבחור אחת. לאחר הוספת דפים נוספים כמו: דף אודות, שאלות נפוצות או עמוד תנאי רכישה; תוכלי להתאים אישית את האתר שנוצר, לפי טעמך.

בניגוד לתבניות מסורתיות, Wix ADI כבר יוצר את כל דפי המשנה הנדרשים באתר שלך וממלא אותם בתוכן. זה חוסך לך זמן רב וגם מאפשר לך לייפות את הפריסה הרגילה.

כמו כן, Wix ADI מאפשר לך ליצור לוגו ומתאים בעיקר למי שאין לה עדיין לוגו מסודר ורוצה שיהיה לה משהו בסיסי להתחיל איתו. בשלב הראשון, את עונה על כמה שאלות לגבי הלוגו הרצוי ולאחר מכן, וויקס יציג לך חמישה זוגות של לוגו, שתצטרכי לבחור ביניהם, כדי שיוצגו לך אפשרויות רבות של לוגו לעסק לבחירה.

בינה מלאכותית בוויקס

עיצוב הקסם: השילוב הייחודי בין קאנבה ל-AI

Magic Design היא אחת מהתכונות המהפכניות של Canva המוסיפות מימד חדש לעיצוב הדיגיטלי. באמצעות ניצול של אלגוריתמים חדשניים וממשקים ידידותיים למשתמשת, היא מאפשרת למעצבות מתחילות ומקצועיות ליצור תמונות ויזואליות מרהיבות ללא מאמץ.

Magic Design מבוסס על בינה מלאכותית (AI) ואלגוריתמים של למידת מכונה. טכנולוגיות אלו מנתחות את התשומות וההעדפות של המשתמש, כדי לספק הצעות עיצוב מותאמות אישית ומוטבות. על ידי הבנת העקרונות של עיצוב טוב, המערכת יכולה לחקות יצירתיות אנושית אך בקצב מהיר הרבה יותר.

איך זה עובד?

כמשתמשת בקאנבה, תצטרכי לספק תיאור קצר או לבחור אלמנטים ספציפיים שתרצי בעיצוב. את כל זה תנתח הבינה המלאכותית ותציע לך אפשרויות עיצוב שונות, תבניות ופריסות שמתאימות לדרישות שלך. לאחר מכן, תוכלי להתאים אישית את העיצובים ולהוסיף להם אלמנטים כמו צבע, גופן ותמונות, שגם לגביהם תקבלי מקאנבה הצעות בהתאמה אישית.

Magic Design לא סתם מציעה הצעות – היא מנתחת את התנהגות המשתמשת ומציעה אלמנטים ועיצובים בהתאם לבחירות הקודמות. כמו כן, היא מאפשרת למספר משתמשות לעבוד על עיצוב בו זמנית. התוצאה היא חיסכון בזמן, גישה ליכולות עיצוב מדהימות ואפשרות להפוך את האתר שלך לממתק ויזואלי מלא באלמנטים חזותיים שיחזקו את המיתוג שלך.

בינה מלאכותית בקנבה

קופירייטינג בקלות: Copy.ai

Copy.ai הוא כלי קופירייטינג מבוסס בינה מלאכותית, המסייע ביצירת סוגים שונים של תוכן כתוב, מתיאורי מוצרים ותבניות דואר אלקטרוני ועד לפוסטים בבלוג ועדכוני מדיה חברתית. הוא רותם אלגוריתמי למידת מכונה כדי להבין את ההקשר ולספק תוכן מרתק ומדויק דקדוקית.

לכן, אם את נאבקת בנושא של כתיבת תוכן לאתר, ייתכן שהכלי הזה הוא הפתרון האידיאלי עבורך. כמובן, שאפשר גם להשתמש בכלים אחרים, כגון ChatGPT ו Bard, הנחשבים לפלטפורמות מובילות עבור כתיבת תוכן באמצעות AI.

יתרונות ה Copy.ai

Copy.ai מוריד ממך את כל מה שקשור לכתיבת תוכן באתר ומאפשר לך להתרכז באלמנטים אחרים, כמו עיצוב, בניית ממשק משתמש ועוד. בכתיבה, הוא יכול ליצור תיאורים ידידותיים ל-SEO, מטא תגים וכותרות, מה שמעניק לאתר שלך סיכוי טוב יותר לדירוג גבוה יותר בתוצאות של מנועי החיפוש.

אחד היתרונות של השימוש בכלי הזה הוא השמירה על טון עקבי בכל רחבי האתר, מה שמחזק את המיתוג שלך ומשדר אחידות ואמינות ללקוחות. כמו כן, אפשר לתקן בקלות תוכן, ליצור גרסאות חדשות שלו וגם ליצור כמות גדולה של תכנים – אידיאלי עבור מי שיש לה חנות מקוונת עם המוני מוצרים.

עוד יתרון הוא האפשרות להיפתח לשוק הגלובלי ולמכור את המוצרים או השירותים גם מחוץ לישראל. Copy.ai מייצר תוכן איכותי באנגלית, עבור אתרים דו-לשוניים או כבסיס טוב לתרגומים לשפות אחרות.

איך בינה מלאכותית יכולה לתרום לאתר שלך - קטרינה מוניץ - Copy ai - ברושקה - עצמאית ומאושרת
מתוך אתר copy.ai

צ'אטבוטים: רובוטים ידידותיים

צ'אטבוטים מספקים שירות לקוחות אוטומטי על ידי יצירת קשר עם מבקרים באתר, הכוונה וייעוץ, מענה לפניות ושיגור תשובות מיידיות לשאלות. פלטפורמות כמו Dialog flow או Botpress נועדו להיות ידידותיות למשתמש גם עבור מי שאין לה רקע בתכנות.

הצא'טבוט מאפשר להתאים את השיחה כך שתחקה אינטראקציה עם בני ובנות אדם ושיח טבעי ביניהם. אפשר לנטר ולנתח אותו בזמן אמת ובדיעבד וכך לייעל אותו כל הזמן ולשפר את חוויית המשתמש בכל הקשור לגלישה באתר ולרכישה.

העתיד כבר כאן וגם האתר שלך יכול להיות חלק ממנו

לסיכום הדברים, ל-AI יש תפקיד חשוב ומשמעותי באתרי אינטרנט. עם זאת, מדובר בתחום מסועף ומורכב ולכן חשוב שתכירי את כלי הבינה המלאכותית השונים, את יכולותיהם, יתרונותיהם ואופן השימוש בהם.

כמו כן, חשוב לשמור על האיזון העדין בין אינטראקציה אנושית לבין שימוש בבינה מלאכותית ולהביא בחשבון עלויות של שימוש בכלי AI לעומת גורמים אנושיים וכמובן, לוודא כי השימוש בבינה מלאכותית מתאים לבידול של האתר וליעדים העסקיים שלך. חשוב גם לזכור שהבינה המלאכותית, כמה שהיא טובה, היא בסוף מלאכותית ולפעמים כדאי להתייעץ עם אנשי מקצועי מהתחום הרלוונטי על מנת לקבל אפילו את הכלים והידע הנדרש כדי להשתמש באותה בינה מלאכותית בצורה יעילה ואפקטיבית יותר.

בין שיש לך אתר קיים ובין שאת בונה אתר חדש – זה הזמן להצטרף למהפכה. בינה מלאכותית יכולה להעשיר את האתר שלך, להציע למשתמשים חוויה אישית יותר ולהוביל למעורבות גולשים, המרות (שאלו הפעולות שאנחנו רוצות שהלקוחות יבצעו. למשל, הרשמה למשהו או פשוט רכישה!) ועוד.

דבר אחד בטוח – העתיד של אתרי אינטרנט שזור בהתפתחות הבינה המלאכותית ומי שתדע להיכנס לעניינים בזמן, תשיג יתרון משמעותי בעולם תחרותי.

על כותבת הפוסט:
קטרינה (קטה) מוניץ, מפתחת אתרי אינטרנט פרקטיים משלב הרעיון ועד שלב סיום הביצוע.

שתפו הלאה:
ראשי פרקים

בא לך לדעת ראשונה כשאני מפרסמת כתבה חדשה?

עוד מהמגזין
'עצמאית ומאושרת'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
ברושקה - עמית בר

יאי!

המייל הראשון נשלח אלייך ממש עכשיו

יכול להיות שהוא בספאם או בקידומי מכירות

עוד נצנצים יגיעו בהמשך ✨

ברושקה - עמית בר

יאי!

הצטרפת למועדון הלקוחות של כוכבית

מייל עם קופון נשלח אלייך ממש עכשיו

(יכול להיות שהוא בקידומי מכירות או בספאם)

עוד נצנצים יגיעו בהמשך ✨

איזה כיף שאת כאן!

אני רואה שהמגזין 'עצמאית ומאושרת' מדבר אלייך

רוצה לקבל מייל חודשי עם כל העדכונים החמים מעולם השיווק הדיגיטלי? הרשמי כאן

ברושקה - עמית בר

בא לך לפטפט?

מעולה!

 אני גם כאן: