ברושקה - עמית בר
תפריט

המצעד השנתי של ברושקה: 10 המילים המאוסות לשנת 2021

המצעד השנתי שכולכן חיכיתן לו! מצעד המילים המאוסות לשנת 2021, אתן הצבעתן והשפעתן והנה הוא כאן במלוא הדרו. מה המילה ה-כ-י מאוסה לשנת 2021? אילו מילים עלו מקום במצעד לעומת שנת 2020? ולמה נשים ממשיכות לכתוב יקרה או אהובה? כל התשובות במדריך שצריך לגזור, לשמור וליישם אם לא בא לכן להיות מאוסות

סוף שנה זה זמן מעולה לסיכומים ו… מצעדים! אני ממש, אבל ממש, אוהבת מצעדים, אפשר אפילו לומר שאני סאקרית של מצעדים – כן, כן, כל אחת והחסרונות שלה. בכל אופן, אחד המצעדים הכי פופולריים ואהובים על כולן (!) הוא מצעד המילים המאוסות. זו ה-כתבה במגזין עצמאית ומאושרת, שכולן מחכות לה בכיליון עיניים בסוף כל שנה לועזית, ולכן אני יודעת שלא משנה מה קורה איתי – בריאה, חולה, גוססת, הכתבה הזאת חייבת לקרות! אז בלי הקדמות מיותרות קבלו אותן בתופים, מחולות ושלל נצנצים, כל המילים והביטויים שאתן פשוט לא יכולות לשמוע יותר במצעד 10 המילים המאוסות לשנת 2021.

1. חדמש

המילה שגורפת את המקום הראשון בקלילות של איילה שלוחה היא חדמש* בצורה הכי חד משמעית שיש והיא קופצת 6 מקומות למעלה משנה שעברה. כן, כבר בסוף שנת 2020 התרעתי שהקיצור הזה ממש, אבל ממש לא, האם הקשיבו לי? כנראה שלא וחבל! זה לא שהיה רגע שחדמש הייתה מילה נסבלת. מהשנייה הראשונה שהקיצור הזה הומצא הוא היה בלתי (שיעול, שיעול, רפרור למילה מספר 3). תעשו לעצמכן טובה, אלא אם כן אתן ממש מיזנטרופיות, ורוצות שאנשים יתרחקו מכן, אל תשמשו בקיצור הזה, כי הוא פשוט לא!
* ולמי שלא הבינה מה זה חדמש – הכוונה היא חד משמעית.

2. וריאנט

את האמת, שבכל מה שקשור בקורונה נמאס לנו! זה תו ירוק, מטוש, אנטיגן, pcr והכל! אז אם בשנת 2020 המילים קורונה, זום ואקספוננציאלי בזבזו לנו שנים מהחיים, השנה הפציעה ודילגה בקלילות למקום השני במצעד המילה ווריאנט, שהיא למעשה הטוויסט בעלילה שאף אחת לא רצתה שיקרה. מאחר וכולנו כבר מבינות ש״הקורונה כאן להשאר״, שזה ביטוי לעוס ובלתי נסבל בפני עצמו, מעניין מאוד איזו מילה חדשה היא תספק למצעד בשנה הבאה – רוצות לנחש? מוזמנות לתגובות ושנה הבאה נבדוק מי צדקה.

3. בלתי

את האמת, שבלתי זו עוד גרסא מבית היוצר של חדמש והיא בלתי לגמרי! למה? כי למה להמציא כאלה קיצורים? למה? לא ברור לי. יפסק השימוש בבלתי לאלתר.

4. שימוש מוגזם באמוג׳יז‼️‼️‼️

מה אתן בנות 100, למה להגזים⁉️ תעשו טובה ואל תגזימו עם האמוג׳יז, לא בהודעת וואטס אפ, לא בפוסטים בפייסבוק, לא באינסטגרם, לא בשום מקום. זה לא נעים לנו. איך כן להשתמש באמוג׳יז? 1-3 אמוג׳יז בתוכן אחד זה מספיק. נקודה. עוד הצעה: אפשר לא להשתמש בהם בכלל (כן, אני יודעת, שוק! אבל זאת אופציה).

ברושקה - מצעד המילים המאוסות לשנת 2021 - אמוג'יז צהובים
אל תגזימו באמוג'יז

5. אמאל׳ה ואבאל׳ה

לא, אתם חיים בסרט אם אתם חושבים שהביטוי הזה אי פעם היה להיט! הוא לא היה וגם לא יהיה.

6. וואנס once

מסתבר שיש אנשים שמערבבים את המילה וואנס, הווה אומר once, בעברית, למה? אלוהימא יודעת. חסרות מילים בעברית? אם גם אתן משתמשות בה, הפסיקו!

7. שאפו (ענק!)

את האמת שאני גם חוטאת בשאפו פה ושם, אבל די המילה מיצתה את עצמה ורק לשירה מותר להשתמש בה:

8. לג׳יט

לא, זה לא לג'יט!

9. קרינג׳

אני אומרת כבר עכשיו שאני צופה שהמילה הזאת הולכת לטפס למקום הראשון בסוף שנת 2022, מארק מיי וורד. עושים בה אובר שימוש ובאמת שאין צורך. גם האקדמיה מסכימה איתי.

10. יקרה / אהובה

יקירה, אהובה, יקרה ושלל העיוותים של אותה הכוונה – ואתן בטח שואלות את עצמכן "מה הבעיה?" ובכן, יש כאן שתי בעיות. קודם כל, אם "הכרת" אותי לפני חצי שנייה בפייסבוק אז מה הקטע עם לקרוא לי אהובה? דבר שני, הבעיה עם הרבה מילים וביטויים היא שעושים בהן שימוש מוגזם ואז קשה לדעת אם מי שכתבה את מה שכתבה באמת מתכוונת לזה או שהיא פשוט הולכת אחרי העדר ומשתמשת בביטוי הזה פשוט כי הוא טרנדי, אבל בלי להתכוון. במקרה של אהובה או יקירה, זה עובר לא אותנטי, כי עשו בהן אובר שימוש מוגזם בהחלט. אז נכון, יכול להיות שכשאת משתמשת בה את *באמת* מתכוונת, ואני לגמרי מבינה אותך! אבל קחי בחשבון שהצד השני עלול לפרש את זה בקטע לא טוב וחבל. אם מי שבצד השני באמת אהובה עלייך הגיע הזמן למצוא מילה אחרת לתאר את זה. אולי עוד כמה שנים אפשר יהיה לחזור ולהשתמש בהן, לעת עתה כדאי להפסיק. חוצמזה, הן היו במקום השלישי במצעד של שנת 2020 – אז למה לא ליישם?!

בא לך לראות מה היה במצעדים של שנים קודמות?

במצעד עשר המילים המאוסות של שנת 2020 היו לימונים שהפכו ללימונדה (בלעעע…), בואי, ביוש ועוד כוכבות.

במצעד המילים שנמאסו לשנת 2018 תמצאי את מחיר שפוי, פיפי ועוד נצנצים…

במצעד המילים שנמאסו לשנת 2017 היה את מדויקת על שלל נגזרותיה, שוט (ומסתבר שיש מי שכותבים שוטו – מזעזע!) ועוד מילים מאוסות.

לאן נעלמה שנת 2019? לקחתי שנה הפסקה, ת'אמת לא זוכרת למה (מה זה חשוב, העיקר שחידשתי את המסורת)

בברכת שנה של מילים מנצנצות ולא מקרינג'ות,
על החתום,
ברושקה.

מצעד המילים המאוסות לשנת 2022 - ברושקה - שנה טובה - תוכן שיווקי
שנה טובה!
שתפו הלאה:
ראשי פרקים

בא לך לדעת ראשונה כשאני מפרסמת כתבה חדשה?

עוד מהמגזין
'עצמאית ומאושרת'

15 תגובות על “המצעד השנתי של ברושקה: 10 המילים המאוסות לשנת 2021”

 1. מיכל מנור

  ענק!!! (מקווה שזו לא מילה מאוסה מ2019 או משהו) וכן, גם לכולנו נמאס מהקורונה…אבל לצערי היא תמשיך לככב בטרמינולוגיה של 2022

  1. עמית בר - בָּרוּשְקָה

   תודה מיכל, למזלך ענק לא הייתה, אבל צודקת יש מצב שהיא תהיה שנה הבאה 🙂

 2. יפעת חן כהן

  אחת הכתבות המעולותתתת שלך!
  לגמרי מסכימה איתך- הכל פה מאוסססססס!
  חוץ מזה שמודה שמתפלק לי "אהובה" מדיי פעם, אבל זה באמת מהלב 🙂

  1. עמית בר - בָּרוּשְקָה

   תודה! מודה שגם לי מתפלק ואני באמת מתכוונת כשזה קורה 😉

 3. נגה טושינסקי

  רשימה מעולה ומצחיקה ממש! אפילו שלא הייתה בה אחת המלים הבלתי חדמש אבר: "מ ע צ י מ ה" .

  1. עמית בר - בָּרוּשְקָה

   תודה רבה נגה. העצמה ומעצימה מיצו את עצמן לפני חמש שנים בערך. גם אני ממש לא סובלת אותן. מצד שני, זה כמו יקרה ואהובה, אני מניחה שיש הרבה נשים שמשתמשות בביטוי ובאמת מתכוונות אליו פשוטו כמשמעו

  1. עמית בר - בָּרוּשְקָה

   י
   ש

   איזה כיף לי לילך! שתהיה שנה מנצנצת 😍✨💖

  1. איזה כיף זה פוסט עלה, חיכיתי לו! צחקתי ממש
   שנה טובה אהובה יקרה!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
ברושקה - עמית בר

יאי!

המייל הראשון נשלח אלייך ממש עכשיו

יכול להיות שהוא בספאם או בקידומי מכירות

עוד נצנצים יגיעו בהמשך ✨

ברושקה - עמית בר

יאי!

הצטרפת למועדון הלקוחות של כוכבית

מייל עם קופון נשלח אלייך ממש עכשיו

(יכול להיות שהוא בקידומי מכירות או בספאם)

עוד נצנצים יגיעו בהמשך ✨

איזה כיף שאת כאן!

אני רואה שהמגזין 'עצמאית ומאושרת' מדבר אלייך

רוצה לקבל מייל חודשי עם כל העדכונים החמים מעולם השיווק הדיגיטלי? הרשמי כאן

ברושקה - עמית בר

בא לך לפטפט?

מעולה!

 אני גם כאן: