ברושקה - עמית בר
תפריט

בָּרוּשְקָה מארחת עצמאיות: רותי פרגר מאור – מכון דרור

מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך מתמחה באבחון, ייעוץ וטיפול בילדים ובני נוער מחוננים המתמודדים עם קשיי למידה. רותי הקימה את המכון לפני 14 שנה כשערך המשפחתיות עומד לנגד עיניה. על שם מי קרוי המכון? מה הטיפים של רותי לעצמאיות? למה היא מעדיפה את הפייסבוק על האינסטגרם? ומה הקשר בינה לבין סטייק עסיסי? הכל בראיון הבא

רותי פרגר מאור הקימה את מכון דרור, שבמשך השנים עזר ועוזר לילדים ובני נוער מחוננים מכל רחבי הארץ. החוט המקשר והמובהק בראיון הוא המשפחתיות, ערך שמתחיל עבור רותי בבית הוריה וממשיך ללוות אותה לאורך החיים וגם בעסק. מכון דרור גדל והשתפר במשך השנים, מבלי לוותר על המשפחתיות האינטימית, שמהווה אבן יסוד בערכי המכון. מסיבה זו הוא גם קרוי על שמו של הבן של רותי, דרור. מה הטיפים של רותי ליעילות בעבודה? מה הם רגעי האושר שלה כעצמאית? מה נוסחת הקסם שלה להצלחה? כל התשובות האחד הראיונות המרתקים ביותר במגזין.

1. מי את // ספרי לנו על עצמך

רותי פרגר מאור, פסיכולוגית חינוכית מומחית בכירה, מייסדת ומנהלת מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך. המכון מתמחה בייעוץ, אבחון וטיפול בילדים ובני נוער מחוננים ומוכשרים ובמתמודדים עם לקויות למידה, הפרעות קשב וריכוז ועוד. לאורך 14 שנות פעילותו, המכון הציל את עתידם של עשרות אלפי ילדים מכל הארץ.

2. הקמת עסק עצמאי // איך הכל התחיל?

איך מכון נולד? כמו תינוק, בהתחלה זה כואב ואז מתגלגל החוצה… וברצינות, למדתי פסיכולוגיה באוניברסיטת בואנוס איירס, כשעליתי לארץ התחלתי לעבוד בשירות הפסיכולוגי-חינוכי של עיריית רמת גן ומשם דברים התגלגלו. בשנת 1997 התחלתי להעניק גם שירותים פסיכולוגיים באופן פרטי, וככל שעברו השנים – אספתי תחתיי פסיכולוגים מוכשרים נוספים, שחלקו איתי את השאיפה להפוך את עתידם של ילדים עם קשיים לימודיים ורגשיים לטוב יותר. מכאן קצרה הייתה הדרך להקמת מכון דרור בגבעתיים, שהפך להיות הבית לאלפי ילדים שמצאו בו את המענה שהיו זקוקים לו.

3. סביבה תומכת // מי תמך, פרגן, דחף ועזר לך עם הקמת העסק?

הכוח העיקרי שהניע אותי לפתיחת המכון היו הפסיכולוגים הנהדרים שהדרכתי לאורך השנים ונשארו איתי ותחת הדרכתי. הם אלה שעודדו אותי להרחיב את השירותים שניתנו באופן מצומצם במסגרת הקליניקה הפרטית, ולהפוך למכון המקצועי שאנחנו היום, בלי לוותר על התחושה האינטימית והמשפחתית שנוצרה.

4. אופי של עצמאית // מהן שלוש תכונות האופי שכל עצמאית חייבת לדעתך?

  • נחישות: כל עסק נתקל באתגרים לאורך הדרך. זה הכרחי, גם אם זה קשה. נחישות היא אחת מהתכונות שתוכל להחזיק אותך כעצמאית בכל משבר, כדי להמשיך לדחוף קדימה ולא לוותר.
  • שאפתנות: המתכון להצלחה כעצמאית נעוץ בידע שאת אוספת לאורך הדרך ובניסיון שאת מייצרת לעצמך בתחום שבו את עוסקת. שאפתנות היא התכונה שתמקצע אותך במה שאת הכי אוהבת, עד שתהיי הכי טובה בו שאפשר.
  • ביטחון עצמי: בתור עצמאית, את אולי מרגישה קצת לבד או חוששת. זה מובן, אך דווקא מתוך המקום הזה את צריכה לחזק את עצמך, להאמין בעצמך ולהיות בטוחה בדרך שלך. מחשבה יוצרת מציאות, והביטחון שלך בעצמך ירים את העסק שלך ויבטיח גם את עתידו.

5. קופירייטינג // איך בחרת את השם של המותג?

המכון אמנם עוסק בייעוץ, אבחון וטיפול בילדים ובני נוער, אך אבן יסוד בו היא הקשר של ההורים לילדיהם, וכמו שהילד עובר שינוי, כך גם ההורה. מכון דרור הוא על שמו של הבן שלי, דרור בן ה-28, כיום מומחה בשיווק דיגיטלי. יש בינינו קשר מיוחד, שלדעתי מנציח יותר מהכל את חשיבות התקשורת בין הורים לילדיהם.

6. מילים // מה הן שלוש המילים שמתארות הכי טוב את המותג שלך?

אכפתיות, ביתיות ומקצועיות – אלה המילים שמאפיינות בצורה המושלמת את הגישה של המכון, מצד אחד במקצועיות הגבוהה ביותר בתחום הפסיכולוגיה והאבחון, מצד שני בשמירה על ביתיות ותחושה משפחתית, ומצד שלישי באכפתיות שלי ושל אנשי הצוות כלפי כל מטופל שנכנס בדלת.

7. השראה // מאיפה את שואבת השראה?

הכל מתחיל מהבית, כך אומרים, וגם כאן הכל חוזר להורים. מאז ומתמיד הוריי היו עצמאיים. אבי זכרונו לברכה היה בעלים של עסק בתחום הטקסטיל, ואמי שתבדל לחיים ארוכים הקימה חברה מצליחה לראיית חשבון. היום היא כבר בת 90 ונחשי מה? היא עדיין עובדת שם במלוא המרץ. הוריי היו המקור הטוב ביותר עבורי להשראה, והם הסיבה לכך שאני עצמאית היום.

8. קהל יעד // מי הלקוחות האידיאליים שלך?

כל ילד או נער שחווים קושי על רקע לימודי וחברתי, אינטליגנטיים לגילם, סובלים מלקויות למידה או הפרעות קשב, ובקיצור, מי שזקוקים לחוות דעת של גורם פסיכולוגי חינוכי שיוכל לתת המלצות מקצועיות עבור ההורים ומסגרות החינוך ולהיות גורם מכוון להתפתחות ועתיד טובים יותר.

9. שגרת עבודה // איך נראה יום העבודה שלך?

אפשר לומר שאין לי רגע דל. בשעות הבוקר והצהריים אני עורכת אבחונים פסיכולוגיים או אבחונים פסיכודידקטיים לילדים ובני נוער. בשעות אחר הצהריים ובערב אני נפגשת עם מטופלים קבועים או מעניקה ייעוץ והדרכה להורים שילדיהם צריכים כיוון והמלצה מקצועית.

10. יעילות // מה הטיפ שלך לעבודה פרודוקטיבית?

זמנים, זמנים, זמנים! כפסיכולוגית אני מתמודדת עם עומס רב (למשל, האבחונים שאני מבצעת יכולים לארוך בין 3 ל-6 שעות!) ואני מאמינה שרוב העצמאיות חוות קושי דומה. לפיכך, חשוב לארגן את המשימות לפי חשיבות, כלומר לבנות את הלו"ז על פי סדר עדיפויות ולעמוד בזמנים כדי לייעל את העבודה.

11. המוצר הכי הכי ✨ // מה המוצר או השירות הכי מנצנץ שלך?

אחת ההתמחויות העיקריות שלי היא עבודה עם ילדים מחוננים – אבחון, טיפול והדרכת הורים. מדובר באוכלוסייה ייחודית שפעמים רבות לא מקבלת מענה הולם וזקוקה נואשות להכוונה. זה מתחיל כבר מהאבחון – לוודא האם הילד באמת מחונן כפי שחושדים, וממשיך בטיפול והדרכת הורים להתמודדות עם המצב, כדי לתת לילד את מגוון האפשרויות שהוא בשל אליהן, שכלית ורגשית.

ברושקה מארחת עצמאיות - רותי פרגר מאור מכון דרור - צילום אמנון חורש
"אין תחושת חופש גדולה מזאת" רותי פרגר מאור על העצמאות, צילום: אמנון חורש

12. אתגרים // מה הדבר הכי קשה לדעתך בעצמאות?

ההשלכה הגדולה ביותר היא התמודדות עם בעיות שלא תלויות בך, אך משפיעות עלייך הרבה יותר ממה שאת בוחרת. לדוגמה, בזמן הסגר הראשון של הקורונה, פעילות המכון נעצרה לחלוטין ולא היינו יכולים לקבל מטופלים ונבדקים – אף על פי שהצורך של ילדים והורים בטיפול פסיכולוגי היה קריטי במיוחד בגלל המצב.

13. רגעי אושר // מה הדבר האהוב עלייך כעצמאית?

שאני יכולה לקבל בעצמי את ההחלטות! אין תחושת חופש גדולה מזאת, אך יש בה גם המון אחריות.

14. זמן לעצמך // איך את משקיעה בעצמך, מה את עושה בזמנך הפנוי?

אני מאוד אוהבת לטייל, ללכת לים, לטוס לחו"ל, להיפגש עם חברים וכמו ארגנטינאית טובה – לאכול סטייק עסיסי.

15. רשתות חברתיות // בינינו, פייסבוק או אינסטגרם?

חד משמעית פייסבוק. אני לא יכולה לסבול את האינסטגרם. באינסטגרם יש רק תמונות ואין תקשורת נרחבת מעבר לסימון 'לייק'. לעומת זאת, בפייסבוק אפשר לכתוב פוסט בכל נושא, להציג את הדעות שלך ולקדם את העשייה שלך, האפשרויות בלתי מוגבלות!

16. עצמאית ומאושרת // מה גורם לך להיות עצמאית ומאושרת?

אחד הדברים הכי מספקים בעבודה, שגורמים לי ללכת לישון בסוף היום עם חיוך, הוא הידיעה ששיניתי לטובה חיי משפחה שלמה. אם זה בתפיסה של הילד את עצמו, בחיזוק, בעידוד ובביטחון, ואם זה בהרגעת הורים ומורים, בהמלצה או בהדרכה שתפקידן להפוך את עתיד הילד לטוב יותר.

17. עתיד // איפה את רואה את עצמך עוד 5 שנים?

עבודה מנצחת לא מחליפים, אין לי ספק שאמשיך לעסוק בפסיכולוגיה ובניהול המכון.

גם את עצמאית ומאושרת?

מלאי את הטופס וקבלי את כל הפרטים על חבילת הפרסום במגזין "עצמאית ומאושרת" ישר למייל

18. טיפ לעצמאיות // מה הטיפ שלך לעצמאית המתחילה?

לא להתייאש ולא לוותר. גם אני לא פתחתי את המכון ישר כשעליתי לארץ. דברים לוקחים זמן, ודברים טובים – לוקחים אפילו עוד יותר זמן. החוכמה היא להיות סבלנית, לתפוס את ההזדמנויות כשהן מגיעות לפתחך וגם אז, להתקדם לאט ובצעדים שקולים. כשמתקדמים בצורה נכונה ובטוחה, מצליחים. זאת נוסחת הקסם.

19. דף קשר // איפה אפשר למצוא אותך?

אתר המכון, בו קיימים גם מאמרי תוכן מגוונים הנוגעים לילדים המתמודדים עם קשיים לימודיים ורגשיים
עמוד הפייסבוק של מכון דרור
ערוץ היוטיוב של מכון דרור
צילום תמונה ראשית: אמנון חורש

שתפו הלאה:
ראשי פרקים

בא לך לדעת ראשונה כשאני מפרסמת כתבה חדשה?

עוד מהמגזין
'עצמאית ומאושרת'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
ברושקה - עמית בר

יאי!

המייל הראשון נשלח אלייך ממש עכשיו

יכול להיות שהוא בספאם או בקידומי מכירות

עוד נצנצים יגיעו בהמשך ✨

ברושקה - עמית בר

יאי!

הצטרפת למועדון הלקוחות של כוכבית

מייל עם קופון נשלח אלייך ממש עכשיו

(יכול להיות שהוא בקידומי מכירות או בספאם)

עוד נצנצים יגיעו בהמשך ✨

איזה כיף שאת כאן!

אני רואה שהמגזין 'עצמאית ומאושרת' מדבר אלייך

רוצה לקבל מייל חודשי עם כל העדכונים החמים מעולם השיווק הדיגיטלי? הרשמי כאן

ברושקה - עמית בר

בא לך לפטפט?

מעולה!

 אני גם כאן: