ברושקה - עמית בר
תפריט

בָּרוּשְקָה מארחת עצמאיות: אורית בש סרוסי

לאורית בש סרוסי עסק לייעוץ, ליווי ואימון עסקי בעזרת המודל שפיתחה "עסק בדרך שלך". אורית משלבת בין עבודה לבית לעצמה ומגשימה את עצמה בשלושת הדרכים: "להיות בעלת עסק, להיות אמא ולהיות אני". בראיון הבא היא מספרת כמה חשובות בעיניה קהילות של עצמאיות, ממליצה ללכת ללמוד פוקר ומתבלת בשלל טיפים מנצנצים לעצמאיות. שווה קריאה!

את אורית הכרתי במרחבי הפייסבוק כשחיפשתי עבור לקוחה שלי, שרצתה לבנות תשתית עסקית לעסק שלה, יועצת עסקית. מיד הבנתי שיש פה אישה מנצנצת. האנרגיה שלה משדרת שיש פה אישה שהיא גם וגם וגם ושהיא עושה את הכל בצורה הכי מופלאה שיש ועם נצנוץ בעיניים, בדיוק כמו שאני אוהבת. מאז הכל הסטוריה, אני מוצאת את עצמי ממליצה על אורית ללא הרף, הענקתי הטבה מיוחדת ללקוחות של אורית שרוצות להנות ממוצרי הנייר בכוכבית ואני בטוחה שעוד שיתופי פעולה רבים לפנינו. אני מזמינה אתכן להכיר את אורית ולקבל השראה וטיפים, כי יש כאן בראיון מלא כאלה, תהנו!

1. מי את // ספרי לנו על עצמך

נעים מאוד, שמי אורית בש סרוסי, נשואה ליואב ואמא של שירה (17) ונועה (13).
גדלתי להורים עצמאיים, ולא סתם עצמאיים – העסק תמיד היה במקום ראשון בחיים שלהם. אני ידעתי שאהיה נוכחת בבית בצורה אחרת, פשוט אהיה שם עבור הבנות שלי.
אחרי שעבדתי שנים רבות כמנהלת שכירה בתפקידים סופר מעניינים הבנתי, שלא בכוונה אני חוזרת על דפוס ההתנהלות של ההורים שלי ופשוט טובעת בעשייה המקצועית שלי. זה היה הטריגר הראשון לפתוח את העסק שלי, מתוך מטרה ברורה לשלב אותו בתוך הבית ולא ההיפך. זה כמובן לא הסיפור כולו, יש עוד אלמנטים שהיו קשורים ליציאה שלי לעצמאות, ואתייחס אליהם בהמשך.

יש לי עסק מהמם שנותן שירות בעיקר לעצמאיות כמוני. במסגרת השירותים שאני מספקת, תוכלו למצוא שירותי ייעוץ, ליווי ואימון עסקי, במקביל לשירותי אימון מנטלי / אישי. העסק שלי ממש מיוחד בעיניי, כי כולו מבוסס על החוויה שלי ביציאה לעצמאות – כל מה שלא עבד עבורי ואני יודעת שפוגש הרבה נשים כמוני, וכך – פיתחתי את מודל "עסק בדרך שלך", שאמנם משתמש בכל המודלים העסקיים המקובלים, אבל במקביל הוא גם מסתכל עלייך כבעלת העסק וכך נבנית תכנית פעולה שמתבססת על כך שהעסק משרת אותך ולא את משרתת את העסק.

2. הקמת עסק עצמאי // איך הכל התחיל?

זה קטע, כשפתחתי את העסק, מישהי 😉 מהמשפחה אמרה לי – "טוב, נו – את הבעייתית, אין לך יכולת שיהיו לך בוסים על הראש", ואני חשבתי לעצמי – "Really? אני הבעייתית? לא חושבת… כי פשוט ידעתי שזה לא שאני לא יכולה שיהיו לי בוסים על הראש – אני פשוט לא רוצה שיהיו לי בוסים (נקודה).
ב-3 המשרות האחרונות שלי במהלך עשר השנים המקדימות לעסק שלי, שיחקתי עם הרעיון להיות עצמאית. זה לקח הרבה זמן עד שבאמת התבשלתי ומצאתי את האומץ לצאת לעצמאות. נקודת המפנה היתה בתפקיד האחרון שלי: גיליתי עובדה ממש מעניינת – אם אני ממליצה או מייעצת לבעלים של החברה על פעולה מסוימת שנראית לי נכונה לעסק שלו (במסגרת התפקיד שלי כמובן), אז היא מתקבלת שונה מאשר כשיועץ חיצוני נותן את אותה המלצה בדיוק. מה שהפתיע אותי היה שאמרתי בדיוק את אותם דברים (כלומר, היה בסיס להמלצות שלי), אבל הפעולות עצמן נקבעו רק בהמלצת היועצים החיצוניים. זה גרם לי לחשוב לעומק על העניין הזה.
בשילוב כל אלו פלוס הרצון לשלב בין הבית לעבודה פתחתי את העסק.

3. סביבה תומכת // מי תמך, פרגן, דחף ועזר לך עם הקמת העסק?

לפני הכל, אני חייבת לתת את הקרדיט לבעלי, יואב. פתיחת עסק דורשת בעיניי הרבה מאוד אלמנטים שמתקיימים יחד : בשלות אישית, מומנטום, אפשור ועוד כמה בדרך, אבל היא בהחלט יותר פשוטה, כשיש שקט מצד בן הזוג, כשהוא מאפשר לצאת לדרך הזו, בשקט ובביטחון הייחודי לו. נערכנו לצעד הזה מבחינה פיננסית, תכננו ולקחנו בחשבון שלוקח זמן לייצב עסק חדש, באזור השנתיים, שלוש שנים. יואב לא "ישב לי על הזנב" ושאל מה קורה? אפילו פעם אחת, גם כשהיו חודשים פחות טובים, גם כשתחזית ההכנסות שלי הייתה בספק – מעולם לא היה לו ספק שאצליח והוא תמיד תמך ונתן לי את הבטחון והאמונה שהוא סומך עליי. מהצד השני, כשכבר חוויתי הצלחות, הוא ממש היה איתי בהן.

חוץ ממנו, גיליתי שהחיים בעצמאות הם ממש בודדים ומהר מאוד גיליתי את קהילות העצמאיות למיניהן והתחלתי לפעול בהן. מבחינתי, היום, התמיכה, הפירגון והדחיפה הכי גדולה שאני מקבלת היא דרך: 1. הלקוחות שלי (גם הן הקהילה שלי). 2. קהילת עצמאיות מהבטן, בה אני מתנדבת כמגשרת הקהילה ואחראית על המעורבות. החיבור לחן בר-שי ואלה שלוי אנטליס פשוט היה טבעי וקל, והעשייה איתן ומולן מאוד עזרו לי בדרך.

4. אופי של עצמאית // מהן שלוש תכונות האופי שכל עצמאית חייבת לדעתך?

מסדרת לפי סדר החשיבות, אבל כל התכונות חייבות להגיע יחד בכל מקרה:

 1. אמונה: אמונה בעצמי ויכולת להבין שיש לי אפשרות להשיג את מה שאני רוצה.
 2. עקביות: את התואר שלי באוניברסיטה הפתוחה סיימתי ב-10 שנים. אף אחד לא האמין לי שאסיים אותו, אבל אני תמיד התעקשתי. כל עוד אני עושה אפילו קורס אחד בסמסטר, זה אומר שאני מתקדמת. זה נכון גם לעסק שלנו – עקביות יוצרת תנועתיות. כן, צריך לדייק את העשייה, להתפתח ולגדול, אבל הכל מתחיל מהעשייה עצמה.
 3. אורך רוח: היכולת להמשיך גם כשמאתגר וקשה. לא חייבים לעשות את זה לבד, אפשר לחבור לבאדי / קולגה / חברה / מאמנת / יועצת / קהילה. הכי חשוב לדעת לנשום כשצריך.

5. קופירייטינג // איך בחרת את השם של המותג?

שם המותג הוא אני, אז לא היה קשה.
אני כן יכולה להגיד שעברתי עכשיו תהליך מיתוג מחדש (בסטודיו LUSH של רעות אג'ג') והחלק הכי משמעותי שיצרנו בתהליך (בשיתוף עם טל איתן, היועץ האסטרטגי שלי) הוא ההבנה שחלק מהבידול שלי הוא שילוב בית ועבודה, ולכן הלוגו החדש שלי מכיל בדיוק את המסרים האלו: Lifestyle Business – איזון. עבודה. חיים.

6. מילים // מה הן שלוש המילים שמתארות הכי טוב את המותג שלך?

 • איזון
 • עבודה
 • חיים

בדיוק היתה לי שיחה עם לקוחה חדשה ששאלה עליי באופן אישי וסיפרתי לה שיש לי בחיים 3 פעילויות מרכזיות: להיות בעלת עסק, להיות אמא ולהיות אני.

7. השראה // מאיפה את שואבת השראה?

יהיה מוזר להגיד, שאני שואבת השראה מכל דבר שאני רואה, שומעת וחווה? אני תמיד מסתכלת מסביב, איך הדברים מרגישים לי, מה הייתי רוצה, מה אני חולמת ואיפה אני רוצה להיות. לחלום ולדמיין הם ההשראה הכי גדולה בעיניי. חוצמזה, יש לי את הלקוחות הכי מדהימות בעולם ואין דבר יותר מעורר השראה מלראות מה קורה להן בתהליכי הצמיחה שלהן, זה באמת "עושה לי את זה", ביג טיים.

8. קהל יעד // מי הלקוח.ה האידיאלי.ת שלך?

הייתי בטוחה שקליניקת הייעוץ שלי תעבוד רק עם גברים. ממש הופתעתי כשניתחתי את הנתונים שלי וגיליתי שאני עובדת כמעט רק עם נשים. הלקוחה האידיאלית שלי היא עצמאית, שיש לה כבר עסק פעיל, שכבר חוותה כמה דברים בעסק שלה ומרגישה שמשהו לא מדויק עבורה, שהיא צריכה משהו אחר ממה שקורה כרגע בחיים שלה. הרבה פעמים מגיעות אליי נשים שכבר עברו ייעוצים בעבר שהלא הצליחו לייצר את מה שרצו, הרבה פעמים מגיעות אליי נשים עצמאיות שהפסיקו להאמין שאפשר להגשים את החלומות שלהן. מה שכיף לי זה שאנחנו מגשימות את החלומות האלו יחד, ושהאמונה חוזרת לפעילות שלהן ומעיפה אותן קדימה.

9. שגרת עבודה // איך נראה יום העבודה שלך?

היום שלי הוא בין המורכבים שיש (בטח כולן אומרות את זה, אבל שלי באמת מיוחד). אני אמא לשתי ספורטאיות תחרותיות (למרות שהגדולה פרשה ממש לא מזמן מהענף התחרותי), מה שאומר שאני חייבת לבנות את הלו"ז שלי סביב התפעול של אימוני הנבחרת. עדיין מצחיק אותי שאנשים מופתעים מהמחויבות שיש לי מול הנבחרת. אני יכולה לשתף שכדי ש"הדבר" הזה יתקיים – אני לוקחת את הבת שלי כל יום חזרה מבית הספר, כדי שנספיק לנסוע לאימון (וכמובן גם לחזור). זה אומר שאני מבלה לפחות שעתיים על הכביש, כל יום, בהסעות. על זה תוסיפי את הפעילות העסקית וכמובן, את העיסוק בתחביבים שלי. את רק יכולה לדמיין איך זה נראה בפועל…

בקיצור, היומן שלי ממש צבעוני ומקוטלג, אבל חשוב מזה – כל משבצת זמן היא "יקרה" וקפדנית מאוד. זה מה שמאפשר לי לשמור על שגרת החיים שבחרתי בה. וכן, אפשרי לשלב את מה שכתבתי למעלה – להיות בעלת עסק, להיות אמא ולהיות אני.

10. יעילות // מה הטיפ שלך לעבודה פרודוקטיבית?

2 טיפים – לתכנן טוב את הלו"ז שלך ולדעת לקחת אוויר כשצריך.
בתכנון הלו"ז, תמיד מומלץ לתכנן את האילוצים בבית (או האישיים),  לפני שבונים את הלו"ז של העסק, כי אחרת נוצרות התנגשויות שאין איך לפתור אותן.
מבחינת אוויר, הדימוי הכי טוב שיש לי מגיע מעולם הקינוחים – כשבא לי לאכול עוגת גבינה מושחתת, אני פשוט אוכלת אותה, כי אם אני לא אוכלת אותה, אני מתחילה לנשנש ולאבד את כל סגנון התזונה עליו אני שומרת. אותו הדבר בעסק, אם אני זקוקה לאוויר, אני פשוט דואגת לקבל אותו, כי אחרת כל ניהול הלו"ז והאופרציה הזו, לא יכולה להתקיים.

11. המוצר הכי הכי ✨// מה המוצר או השירות הכי מנצנץ שלך?

הניסיון המקצועי שלי מבוסס (מאוד), ולכן מאוד קל לקרוא לי "יועצת עסקית". מצד שני, דרך החיים שלי, וגם עוד הכשרות שקיבלתי בדרך מכוונים אותי להיות "מאמנת אישית ועסקית". המוצר הכי מנצנץ שלי הוא השילוב בין השניים – בכובע הייעוצי מקבלים גם את המאמנת, ובכובע האימוני מקבלים גם את היועצת. בסך הכל: ייעוץ, ליווי ואימון עסקי.

12. אתגרים // מה הדבר הכי קשה לדעתך בעצמאות?

לדעת לסנן את העצות והפידבקים המעכבים והלא תורמים של הסביבה. למדתי להגיד תודה על הפידבק ופשוט להמשיך הלאה (חוץ ממקום אחד, שעוד קשה לי לנהל את התגובות שלי ואני מתפוצצת, שם עוד יש לי על מה לעבוד).

13.  רגעי אושר // מה הדבר האהוב עלייך כעצמאית?

לחוות רגע עם לקוחה, בו נופל לה אסימון בעזרתי. Priceless.  

"פוקר זה החיים" אורית בש סרוסי, צילום: ליידיס – בית הספר לנשים לפוקר ושחמט

14. זמן לעצמך // איך את משקיעה בעצמך, מה את עושה בזמנך הפנוי?

וואי, וואי, אני יכולה לדבר על זה שעות… אני עושה ואוהבת מלא דברים. כרגע, התחביב המרכזי שלי הוא ללמוד לשחק פוקר ומדובר נטו על ללמוד את האסטרטגיה ומה שעומד מאחורי המשחק המופלא הזה. אין ספק ש"פוקר זה החיים" ואוכל רק להמליץ לכל אחת מכן להגיע ללמוד את המשחק.

חוץ מהפוקר, אני חובבת ספורט (הספורט שהכי נהניתי לעשות בחיי הוא קרוספיט, אבל מאז הקורונה אני מתמקדת באימוני סטודיו), אוהבת טבע (לא סתם בחרתי לגור בלב הפארק ברעננה, הבית שלי מוקף בפרדסים והכל ירוק ומדהים), מאוד אוהבת ללמוד, לרקוד, לשמוע מוזיקה ולקרוא.

15. פינת הפרגון // פרגני לעצמאית שאנחנו חייבות לעקוב אחריה!

השאלה הכי קשה בשאלון, כי אני מכירה כל כך הרבה א.נשים, ששווה לפרגן להן. בוחרת לדבר על כמה לקוחות שלי, שעושות דרך מדהימה ובעיקר מייצרות תוכן מעולה. כדי שלכולן יהיה מקום, אגדיר כל אחת מהן במשפט:

 1. עדי נצר – הלקוחה שהכי מצחיקה אותי.  
 2. ענת אסודי – פשוט מעוררת השראה, אין איך לתאר אותה בצורה אחרת.
 3. ניב סופר  – מישהי שתגשים את כל החלומות שיש לה, בגדול!

16. רשתות חברתיות // בינינו, פייסבוק או אינסטגרם?

האמת, בקבוצות הפייסבוק (בקהילות שמתאימות לך). בעיניי – עצמאיות מהבטן זה המקום, אבל יש קהילות נוספות שאני אוהבת ופעילה בהן וממליצה עליהן תמיד באהבה.

17. עצמאית ומאושרת // מה גורם לך להיות עצמאית ומאושרת?

אלה שלוי אנטליס לימדה אותי את מודל ה-Feed Forward ובו מצאתי את 5 התנאים להצלחה שלי. מה שגורם לי להיות עצמאית ומאושרת הם המצבים בהם אני מרגישה חיבור שמרגיש לי נכון בבטן, כשאני חווה אמון (כשאני סומכת על עצמי או על מישהו אחר), כשאני מתקדמת ומתפתחת, שיש לי יכולת השפעה וכשאני ממוקדת בעשייה.

גם את עצמאית ומאושרת?

מלאי את הטופס וקבלי את כל הפרטים על חבילת הפרסום במגזין "עצמאית ומאושרת" ישר למייל

18. עתיד // איפה את רואה את עצמך עוד 5 שנים?

בפנטהאוז שלי (אני מזמנת אותו באהבה ושיגיע אליי בדרך הכי נעימה וזורמת שיש). יהיה לי שם משרד מהמם, עם נוף לפרדסים, יקרו בו דברים מדהימים עם המשפחה והלקוחות שלי, חלק מהם קשורים לחיבורים שאני יודעת לייצר (זה חלק מה-super power שלי) וחלק מהם קשורים לזרימה שתהיה בעסק ובבית שלי.  

בכלל לא משנה כרגע איך העסק שלי נראה, אלא מה הווייב שלי בתוכו, והוא נהדר. אני מדמיינת מלא סיפוק, הגשמה, צחוקים, תנועתיות ודינאמיות איכותית, מלא א.נשים טובים, שאני עובדת מולם והם עובדים מולי. מלא מוטיבציה בעשייה, השראה וחלומות להגשים.

אמן!

19. טיפ לעצמאיות // מה הטיפ שלך לעצמאית המתחילה?

עסק הוא דרך ולא יעד. תבואי עם סבלנות ותביני שאת כל הזמן לומדת בדרך. כל עוד תלמדי מהעשייה, תדעי להתפתח ממנה.

20. דף קשר // איפה אפשר למצוא אותך?

האינסטגרם של אורית בש סרוסי
הפייסבוק של אורית בש סרוסי
האתר של אורית בש סרוסי
טלפון נייד של אורית: 054-5534104
המייל של אורית: oritbash@gmail.com
צילום תמונה ראשית: שירי חן פורמישל

שתפו הלאה:
ראשי פרקים

בא לך לדעת ראשונה כשאני מפרסמת כתבה חדשה?

עוד מהמגזין
'עצמאית ומאושרת'

5 תגובות על “בָּרוּשְקָה מארחת עצמאיות: אורית בש סרוסי”

 1. שירי חן

  אורית בחורה מקסימה, מעניינת, מקצועית..עם לב ענק.
  את אף פעם לא מרגישה ליידה סתם עוד מישהי..לאורית יש יכולת טבעית להעצים את כל מי שעומד ליידה.

  1. עמית בר - בָּרוּשְקָה

   אני ממש מסכימה איתך, הכרות קצרה עם אורית מגלה כמה היא מפרגנת ומרימה א.נשים מסביבה. ממליצה בחום למי שמחפשת יועצת עסקית מרימה וחיובית לדבר עם אורית ולגלות את הקסם

  1. עמית בר - בָּרוּשְקָה

   איזה כיף לשמוע יפעת! אורית בהחלט אישה מעניינת ואפשר ללמוד ממנה הרבה. אמשיך לראיין ולהביא עוד נשים מרתקות בהמשך 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
ברושקה - עמית בר

יאי!

המייל הראשון נשלח אלייך ממש עכשיו

יכול להיות שהוא בספאם או בקידומי מכירות

עוד נצנצים יגיעו בהמשך ✨

ברושקה - עמית בר

יאי!

הצטרפת למועדון הלקוחות של כוכבית

מייל עם קופון נשלח אלייך ממש עכשיו

(יכול להיות שהוא בקידומי מכירות או בספאם)

עוד נצנצים יגיעו בהמשך ✨

איזה כיף שאת כאן!

אני רואה שהמגזין 'עצמאית ומאושרת' מדבר אלייך

רוצה לקבל מייל חודשי עם כל העדכונים החמים מעולם השיווק הדיגיטלי? הרשמי כאן

ברושקה - עמית בר

בא לך לפטפט?

מעולה!

 אני גם כאן: