ברושקה - עמית בר
תפריט

פודקסטים חלק א': פרקים מומלצים לבעלות עסקים

כבר הרבה זמן שאני רוצה לאסוף רשימת המלצות לפודקאסטים מנצנצים. אז החלטתי לפצוח בסדרת כתבות עם המלצות לפרקים ספציפיים בפודקאסטים במגוון נושאים, ונתחיל עם המלצות לפודקאסטים בתחום העסקי. בפודקאסטים חלק א' 5 עצמאיות המליצו על 5 פרקים בפודקאסטים + הסבר איך הם עזרו להם עם העסק – מומלץ להוסיף לרשימת השמעה!

זה היה כמעט בלתי נמנע שאכתוב כתבה על פודקאסטים, כי פודקאסטים הם כבר מזמן לא רק טרנד! כולן שומעות פודקאסטים – בריצה, בנסיעה לעבודה, תוך כדי עבודה, בארוחת צהריים, לפני השינה – בקיצור, כל הזמן!

העניין הוא שאני מפלרטטת כבר לא מעט זמן עם הנושא הזה של פודקאסטים, אבל בגלל שכעצמאית כל דקה חשובה (אפילו כל שנייה!), כי הזמן קצר והמלאכה מרובה (וזה לא רק מיתוס!), ויש מלאאא פודקאסטים, כי הם צצים כמו חדי קרן אחרי מודעת דרושים בסושיאל, אז אני לא מצליחה להביא את עצמי לבחור באיזה פודקאסט להאזין. לכן, גם עבורי וגם עבורכן, וכדי שזו לא תהיה עוד כתבה כללית על פודקאסטים (או הסכתים, מיינד יו), וכדי שבאמת תפיקו את המירב מהזמן שלכן אספתי המלצות לפרקים ספציפיים עם הסבר למה שווה לכן לשמוע דווקא את הפרקים הללו.

מקווה שכל אחת תמצא כאן לפחות פרק מנצנץ אחד ששווה להקשיב לו ושהוא יעזור לה בהיבט כלשהוא בעסק. כמובן שאני מזמינה אותך להוסיף בתגובות עוד קישורים לפרקים של פודקאסטים שעזרו לך, אבל אל תשכחי להסביר למה כדאי להקשיב לפרק הספציפי הזה ששמת בקישור.

מתכון⁠ להצלחה עסקית ארוכת שנים⁠: תבלין סודי

טלי ויטנברג, מלווה להתפתחות רוחנית בחיים האמיתיים ויוצרת קלפי אפשרויות נפתחות, המליצה על פרק משולש בפודקאסט עסק זה לא דבר מסובך: "ההמלצה שלי היא על פרק משולש, ומיוחד במינו, שנקרא "התבלין להצלחה עסקית ארוכת שנים" והוא חלק מהפודקאסט המצוין של לירון מור שנקרא: עסק זה לא דבר מסובך. בעולם הייעוץ לעסקים יש המון ידע והמון טכניקות, אבל רובם ככולם מכווני מטרה נקודתית: הצלחה בקמפיין, הצלחה בבניית עסק, הצלחה בשיווק מוצר, הצלחה בהשגת קהל ועוד. כל החתיכות האלה בסופו של דבר צריכות להיבנות אל עסק יציב ומפרנס לאורך שנים, ובידע מהסוג הזה, שעוסק בקיום של העסק לאורך שנים ולא באפיזודות בחיי העסק, לא נתקלתי עד שהכרתי את הפודקאסט של לירון. בפודקאסט לירון מנתחת את האלמנטים שמייצרים הצלחה עסקית ארוכת שנים ויציבה תוך התייחסות לאלמנטים תודעתיים ועסקיים גם יחד. אני חושבת שהפרק הזה יכול להיות עבור הרבה עצמאיות מה שיבדיל בין לוותר אחרי הכשלון הראשון (או השני או השלישי) לבין בניית עסק יציב לאורך זמן".

פודקאסט: עסק זה לא דבר מסובך
של מי? לירון מור
מתי הוקם? 2019
כמות פרקים נכון לכתיבת שורות אלו: 56
על מה הפודקאסט? פיתוח עסקי, סוגיות ואתגרים שעצמאיות ובעלות עסקים מתמודדות איתם.
איזה פרק מומלץ? פרק 43: התבלין הסודי להצלחה עסקית ארוכת שנים חלק א׳
על מה הפרק? מתכון עם 7 המרכיבים הכי חשובים להצלחה עסקית ארוכת שנים.

מוטיבציה: פרודוקטיביות OUT, הנאה IN

אלה שלוי אנטליס, יועצת ארגונית, מומחית ביצירת מחויבות, שימור מוטיבציה ומניעת שחיקה, המליצה על הפרק How to stop languishing and start finding flow בפודקאסט עבודה/חיים של הפסיכולוג אדם גרנט: "לבחור פרק אחד לכתוב עליו היה קשוח. כשהתחלתי לכתוב, הבנתי שיש כל כך הרבה פרקים שהשפיעו עלי. רק בסופ"ש האחרון שמעתי שלושה! למעשה, מתוך הניסיון לבחור פרק אחד, נולד רעיון לסדרת כתבות שלמה, כל אחת סביב פרק אחר של מומחיות (ומומחים) בתחום המוטיבציה. בסופו של דבר, היה לי ברור שהפרק החשוב ביותר ברשימה, במיוחד בתקופה הזו, הוא הפרק של אדם גרנט. פשוט כי הפרק מדבר על החוויה המשותפת ממש לכולנו – תחושת שעמום, דכדוך או אדישות מסוימת בעשייה. הוא קורא לזה הנמקות (languishing) ומסביר איך לעבור ממצב של הנמקות למצב של עשייה מתוך זרימה (flow). בהרצאת טד קצרה, אדם גרנט שינה את התפיסה הבסיסית שלי על תהליך השחיקה. מעבר לכך שהפרק נתן לי עוד כלים מקצועיים ליישם בתהליכים שאני מעבירה במשרד, הוא עזר לי באופן אישי. בתור התחלה, הבנתי כמה חשוב להתחבר וליצור קשרים משמעותיים – גם אם זה מתווך במסך. בסופו של דבר, זה לא מה אני עושה, זה עם מי אני עושה את זה, וזה לחלוטין בשליטתי ובאחריותי. למדתי עוד המון בפרק הזה, וארחיב על כך בכתבה שלמה על הפרק, שתעלה כחלק מסדרת כתבות באתר שלי, בהשראת ההתארחות כאן. ותזכרו – התרופה לדכדוך היא לא פרודוקטיביות, אלא הנאה!"

פודקאסט: WorkLife with Adam Grant
של מי? אדם גרנט, פסיכולוג ארגוני
מתי הוקם? 2018
כמות פרקים נכון לכתיבת שורות אלו: 68
על מה הפודקאסט? מוטיבציה בעבודה
איזה פרק מומלץ? How to stop languishing and start finding flow
על מה הפרק? 3 דרכים לצאת ממצב דכדוך, כתוצאה משחיקה יומיומית, תוך מציאת הזרימה שלך.

תחרות בריאה: לפרגן במקום להשוות

דנית דיין, שהיא גם מאמאטבע או naturemom, בחרה פרק בפודקאסט שאני ממש אוהבת תחושת בטן: "בחרתי בפרק של מתן חכימי, שמראיין את יהודית כץ, בפרק הם מדברים על השוואות ואיך לא לתת לזה להשפיע עלייך. מתן ויהודית הם כאילו סוג של מתחרים, לשניהם פודקאסטים מצליחים וכשהוא הסתכל עליה הוא חשב שהיא טובה יותר, מצליחה יותר, השווה את עצמו אליה, כשהם שוחחו הוא הבין שגם היא עשתה זאת, השוותה את עצמה אליו. הפרק הזה עורר בי המון מחשבה, אני לומדת לפרגן לנשות מקצוע מהתחום שלי, לא להשוות את עצמי אליהן אלא ללמוד מהן, לא להתחרות אלא ליצור קשרים, באמת שיש מקום לכולן ופירגון נשי הוא חשוב כל כך בעיניי".

פודקאסט: תחושת בטן
של מי? מתן חכימי
מתי הוקם? 2020
כמות פרקים נכון לכתיבת שורות אלו: 77
על מה הפודקאסט? התפתחות אישית ושיפור אורח חיים
איזה פרק מומלץ? 65: איך לא לתת להשוואות להשפיע עליי? יהודית כץ
על מה הפרק? היתרונות והחסרונות של השוואה חברתית ומה לעשות אחרת כדי לא "ליפול" להשוואות שמקטינות אותנו ופוגעות לנו באושר.

טיפים ללינקדין: לא נפוץ בעברית

הדס קלנר מאו לה לה שיווק יצירתי בוידאו, המליצה על פרק בנושא לינקדין בפודקאסט המנגל: "הפודקאסט שאני הכי אוהבת הוא כמובן המנגל, אני לא אופתע אם אני לא אהיה היחידה שתמליץ עליו פה 😊. אני אוהבת את הדינמיקה בין שני המנחים – חגי ויוסי, ואוהבת שהם תמיד מדברים על חדשות עדכניות מעולם השיווק, בנסיעות ארוכות אני בדרך כלל אאזין להם. הפרק שאני אמליץ עליו הוא הפרק על לינקדין, רשת חברתית שהיא דיי אנדר רייטד בעולם העצמאיות וחבל שכך. בפרק נותנים הרבה טיפים ממש טובים על איך להשתמש בלינקדין, נושא שלהפתעתי לא מצאתי עליו המון תוכן מועיל ברשת! בעברית ובכלל".

פודקאסט: המנגל
של מי? יוסי פורקוש וחגי גולדובסקי
מתי הוקם? 2018
כמות פרקים נכון לכתיבת שורות אלו: 174
על מה הפודקאסט? יזמות, מיתוג, שיווק ודיגיטל
איזה פרק מומלץ? פרק 26: לינקדין
על מה הפרק? איך לבנות פרופיל אישי אידיאלי בלינקדין, טעויות נפוצות ועוד נקודות חשובות למתחילות בלינקדין

פודקאסט משלך: ראיונות VS. סולו

שרון גולן, מלמדת איך לנהל עסק בעזרת כלים דיגיטליים ובעלת הפודקאסט גם וגם, המליצה: "האמת שלקח לי זמן למצוא פרק מתאים, כי רוב הפודקאסטים שאני שומעת הם באנגלית, אבל יש אחד שאני מאוד אוהבת להקשיב לו בארץ, הוא של דנית בן דוד – אודיובריין. הפרק האחרון ששמעתי וממש עזר לי לקבל החלטה לגבי העונה החדשה בפודקאסט שלי נקרא 'איך פודקאסט יכול לשמש ככלי לימודי מעולה'. הסיבה שהפרק הזה עזר לי היא כי התלבטתי האם להמשיך ליצור רק פרקי ראיונות או להוסיף גם פרקי סולו לימודיים יותר, והפרק הזה נתן לי את הדחיפה הנוספת שהייתי צריכה כדי להתחיל להקליט לבד, למרות החששות שמלווים בזה".

פודקאסט: אודיוברייןפודקאסטים לעסקים
של מי? דנית בן דוד
מתי הוקם? 2019
כמות פרקים נכון לכתיבת שורות אלו: 61
על מה הפודקאסט? פודקאסט על פודקאסטים – מדריכים על כל מה שכרוך בפודקאסט מהקמה ועד הפצה ותחזוקה.
איזה פרק מומלץ? איך פודקאסט יכול לשמש ככלי לימודי מעולה
על מה הפרק? פודקאסט ככלי לימודי לעסקים, חברות, ארגונים, מרצים ומוסדות אקדמאיים

מקווה שתמצאי כאן לפחות פרק אחד שיעזור לך והיי, אם האזנת לאחד כזה, אל תשכחי לחזור לספר בתגובות איך היה!

שתפו הלאה:
ראשי פרקים

בא לך לדעת ראשונה כשאני מפרסמת כתבה חדשה?

עוד מהמגזין
'עצמאית ומאושרת'

2 תגובות על “פודקסטים חלק א': פרקים מומלצים לבעלות עסקים”

  1. Ifat Chen Cohen

    תודה רבה רבה רבה על ההמלצות, מקווה שצאליח להאזין לכולם,
    ואשמח לדעת ממה את הכי הכי נהנית ועם הפודקאסט הזה אני אתחיל 🙂

    1. עמית בר - בָּרוּשְקָה

      שלחת אותי לחשוב 🙂 אני חושבת שהפרק של מתן חכימי ויהודית כץ חשוב מאין כמוהו, דווקא בגלל שאני לא אדם שעוסק בהשוואות ומתייחסת אל העולם כאל מקום לימודי, כך אני מתייחסת לעצמאיות שמסביבי כאל מלמדות ותמיד אוהבת ללמוד ולפרגן ופחות כאל תחרות. אז אני חושבת שאם מישהי לפעמים מרגישה שנראה שלכולן הכל הולך טוב, ואולי לפעמים סובלת מתסמונת המתחזה, אני חושבת שזה מקום טוב להתחיל בו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
ברושקה - עמית בר

יאי!

המייל הראשון נשלח אלייך ממש עכשיו

יכול להיות שהוא בספאם או בקידומי מכירות

עוד נצנצים יגיעו בהמשך ✨

ברושקה - עמית בר

יאי!

הצטרפת למועדון הלקוחות של כוכבית

מייל עם קופון נשלח אלייך ממש עכשיו

(יכול להיות שהוא בקידומי מכירות או בספאם)

עוד נצנצים יגיעו בהמשך ✨

איזה כיף שאת כאן!

אני רואה שהמגזין 'עצמאית ומאושרת' מדבר אלייך

רוצה לקבל מייל חודשי עם כל העדכונים החמים מעולם השיווק הדיגיטלי? הרשמי כאן

ברושקה - עמית בר

בא לך לפטפט?

מעולה!

 אני גם כאן: