ברושקה - עמית בר
תפריט

בָּרוּשְקָה מארחת עצמאיות: אילונה, מאלפת לכלבים שובבים

הפעם, בברושקה מארחת עצמאיות, ראיינתי את אילונה, מאלפת בגישה חיובית ומטפלת ברפואה סינית משלימה לכלבים פוחזים ושובבים. אילונה מספרת על פיבי, שגרמה לה להפוך את התחביב למקצוע, על אהבה לכלבים וגם לאנשים, על יעילות לצד חמלה עצמית והשראה שנמצאת דווקא בתחומים שאינם קשורים לעסק שלה. ראיון חובה לכל עצמאית!

אילונה היא מאלפת ומטפלת ברפואה משלימה לכלבים שובבים בגישה חיובית – את יכולה לקרוא את זה שוב, כי זו לא רק כותרת מפוצצת, זה גם מדהים כמו שזה נשמע!

אילונה הפכה את התחביב למקצוע, ועם זאת עם הרבה ענווה ורגליים על הקרקע היא מספרת את האמת על העצמאות בדיוק כמו שהיא, בלי לייפות את הדברים, וזה בדיוק מה שאני אוהבת בה. כי אם יש דבר שמבינים מהר מאוד בעצמאות זה שבשביל להצליח כעצמאית צריך הרבה סבלנות, התמדה, סביבה תומכת ועבודה קשה.

אילונה מספרת על הכלבים שלה וגם על הגור האנושי, על בן הזוג התומך ועל פרודוקטיביות בשילוב עם חמלה עצמית. כשערכתי את הריאיון של אילונה למדתי כ"כ הרבה עליה, אבל גם על עצמי – בקיצור, ראיון חובה לכל עצמאית.

אילונה, אילוף ורפואה משלימה לכלבים שובבים בגישה חיובית, צילום אסנת פרלשטיין, Dinga pet pix
אילונה, אילוף ורפואה משלימה לכלבים שובבים בגישה חיובית, צילום אסנת פרלשטיין, Dinga pet pix

1. מי את // ספרי לנו על עצמך

אילונה, בת 37, מטפלת התנהגותית ומטפלת ברפואה משלימה לכלבים. נשואה לגיא, ואמא לאלכס הגור האנושי וארבעה כלבים פוחזים ושובבים: חזי, פיבי, באלו ובאפי.

2. הקמת עסק עצמאי // איך הכל התחיל?

בשנת 2010 אימצנו את פיבי, כלבה מורכבת ומאוד רגישה. רגישה לספייס שלה, לספייס סביב הבניין, ובכללי מי שהיה נכנס לרדיוס של 4 ק"מ סביבה, היה נחשב לזומבי שיש לחסל במיידי. עם הקושי באה גם ההבנה שכל מה שאני רוצה לעשות זה לעזור לבעלי כלבים נוספים לשקם את הכלבים שלהם, להבין אותם לעומק ולמנוע מסירה של הכלב בחזרה לעמותה. נרשמתי לקורס אילוף חיובי ובסוף הלימודים פתחתי את העסק תוך כדי שאני נרשמת ללימודים של שלוש שנים לרפואה משלימה לבעלי חיים.

3. סביבה תומכת // מי תמך, פרגן, דחף ועזר לך עם הקמת העסק?

בעיקר בן הזוג, שהבין כמה זה נדיר למצוא את מה שאני באמת רוצה לעשות, למרות שזה בכלל לא קשור לתארים שעשיתי ולניסיון תעסוקתי קודם. אני מניחה שהרבה אנשים חושבים שזה הכרחי לפתוח עסק כשמוצאים את מה שאוהבים לעשות, למה בעצם לא להרוויח כסף מהתחביב הזה? זאת אשליה שמוכרים לנו במסגרת תרבות ה-hustle.

חייבים לקחת בחשבון שזה באמת קשה ולפעמים בלתי אפשרי אם אין לך סביבה תומכת וגב כלכלי שיעזור לעבור את השנה הראשונה או לתמוך כשיש נפילות. במקרה שלי, אני באמת לא יודעת איך הייתי עושה את זה בלי גיא.

4. אופי של עצמאית // מהן שלוש תכונות האופי שכל עצמאית חייבת לדעתך?

  • גמישות מחשבתית: לדעת לעבוד בפיקים של אנרגיה ולהקדיש אותם למשימות מורכבות שדורשות יצירתיות, השראה וכו'. כשאין אנרגיה, לעבור למוד חסכוני, ולעבוד על דברים פשוטים שלא דורשים הרבה דרייב – הוצאת קבלות, מיילים ועוד.
  • לאהוב אנשים: במקצוע שלי חשוב גם להיות אדם אוהב אנשים (ולא רק כלבים), בסופו של דבר אם לא נהנים להדריך ולהכיל בני אדמים, לא נוכל לעזור לכלבים שלהם. אז פיפל סקילס, כישורים חברתיים, מבחינתי זה מאסט. אני מניחה שזה גם מה שעוזר לעצמאי ללמוד מקולגות שלו מבלי להרגיש שהוא בתחרות כל הזמן, וזה מה שיעזור לעצמאית לבקש עזרה, תמיד יש את מי שכבר עברה את זה ויכולה לתת יד, להדריך ולהסביר.
  • תקתוק דברים וגם אלה שלא בא לך: כי בלי לתקתק, כנראה כבר הייתי סוגרת את העסק. מאוד קל להימרח, ולהישאר במשימות שאוהבים יותר, מאשר לסיים משימות שאוהבים פחות. למשל להיתקע על בחירת פונטים או להתעכב על כל פרט ופרט בפרויקט ובסופו של דבר לא לפרסם אותו כי הוא לא "מושלם".

5. קופירייטינג // איך בחרת את השם של המותג?

"אילונה" כמו מדונה, הימרתי שיזכרו שם פרטי יותר מאשר כל דבר אחר.

יש גם סיפור מאחורי  "אילוף חיובי, בעיות התנהגות ורפואה משלימה לכלבים פוחזים ושובבים":

  • החלק של "פוחז" בא מהכינוי של הכלב שלי "חזי הפוחז".
  • "אילוף חיובי" מייצג גישה שבה אנחנו מאמנים את הכלב באמצעות רתימת המוטיבציה שלו ושימוש בחיזוקים חיוביים, זאת גישה שבה אנחנו מכבדים את הכלב ונותנים כלים לבעלים להתמודד עם בעיות התנהגות שונות תוך כדי הבנת הצרכים של הכלב שלהם.

במהלך השנים הבנתי שהשם עזר לאנשים להתחבר בקלות ולהרים אליי טלפון, זה ניפץ להם את המיתוס שאילוף חייב להיות קשוח ומערב ענישה וכוח. שונה לחלוטין ממה שהם רצו וחיפשו עבור הכלב שלהם.  

6. מילים // מה הן שלוש המילים שמתארות הכי טוב את המותג שלך?

חיוביות, יצירתיות והכלה.

7. השראה // מאיפה את שואבת השראה?

אומנות, עיצוב גרפי, סטנדאפ, מוסיקה, בקיצור השראה מתחומים שונים לחלוטין מהתחום שלי.

8. קהל יעד // מי הלקוח.ה האידיאלי.ת שלך?

אנשים שאוהבים את הכלב שלהם ורוצים להבין אותו לעומק ואנשים שרוצים לאמן את הכלב באמצעות שימוש במח שלהם ולא בכוח.

9. שגרת עבודה // איך נראה יום העבודה שלך?

השבוע מתחלק לימים של עבודה עם לקוחות או הדרכת מאלפים בקורסים, וימים שבהם יש פיתוח של מוצרים טבעיים לכלבים, עבודה על פרויקטים שונים ומשימות מנהלתיות. לרוב, יום העבודה שלי מתחיל בשבע ומסתיים בשעות הצהריים-ערב, תלוי מי עושה את משמרת הגור האנושי בבית.

10. יעילות // מה הטיפ שלך לעבודה פרודוקטיבית?

בלימודי רפואה משלימה למדתי שיטה מהפכנית שהפכה לחלוטין את התכנון החודשי שלי, מאז אני הרבה יותר יעילה ומדויקת ובכללי אני ממליצה בחום לכל עצמאית לקרוא על זה בהרחבה, אבל בינתיים בקצרה: אצל נשים החודש מתחלק לפי תנודות הורמונליות שקשורות לוסת, ביוץ וכו', ולכן ישנם ימים טובים יותר לתכנון ופיתוח פרויקטים, ימים טובים למשימות מנהלתיות, ימים טובים לפיתוח עסקי או עבודה עם אנשים. גם אם לא יוצא לי לתכנן את הלו"ז החודשי שלי בהתאם, אני לפחות מודעת וסלחנית לעצמי, מה שעוזר לי להפיק את המיטב מהעבודה שאני כן מצליחה לייצר, במקום לשקוע בדכדוך, אשמה והלקאה עצמית. בנוסף, עוד טיפ קטן שעוזר לי ביומיום: להשתיק את הטלפון ולשים אותו במקום מרוחק ולא נגיש.

11. המוצר הכי הכי // מה המוצר או השירות הכי מנצנץ שלך?

מפגשים אחד על אחד עם בעלי כלבים, שמשלבים טיפול התנהגותי ורפואה משלימה לכלב. הצד ההתנהגותי של הכלב והצד הפיזי קשורים זה לזה ורק כשאנחנו עובדים על השניים, ומסתכלים על הכלב כשלם, אנחנו יכולים לקדם אותו ולעזור לו עם חרדה, תוקפנות ותגובתיות יתר, ריאקטיביות. בנוסף, פורמולת ה"דוגי זן" שאני רוקחת. מדובר בפורמולת צמחים טבעית להרגעת כלבים, שעוזרת לכל כך הרבה כלבים להפחית חרדה וסטרס, לנשום ולהירגע בשלל סיטואציות מלחיצות כמו הישארות לבד בבית, יציאה לטיולים בסביבה אורבנית מלאת גירויים, נסיעות ברכב, גשמים, רעמים וכו'.

אילונה, אילוף כלבים שובבים, צילום: אסנת פרלשטיין, Dinga pet pix
"הצד ההתנהגותי של הכלב והצד הפיזי קשורים זה לזה", אילונה ובנדי, צילום: אסנת פרלשטיין, Dinga pet pix

12. אתגרים // מה הדבר הכי קשה לדעתך בעצמאות?

להתחיל פרויקטים שאת לא יודעת אם הם יניבו את התוצאות שרצית או לדעת שלא תמיד תראי את התוצאות במיידי. חשוב לזכור שאת כאן לטווח ארוך, אז לא להישחק ולהישרף, במקום זה לתעדף, לוותר ולדעת להתרומם אחרי נפילות.

13. רגעי אושר // מה הדבר האהוב עלייך כעצמאית?

לעבוד עם כלבים.

14. זמן לעצמך // איך את משקיעה בעצמך, מה את עושה בזמנך הפנוי?

משקה עציצים ומבלה עם בן זוגי, הילד והכלבים שלנו.

15. פינת הפרגון // פרגני לעצמאית שאנחנו חייבות לעקוב אחריה!

לובה שרגא, בלוגרית לייף סטייל שכותבת על נושאים שלא מדברים עליהם מספיק ואמא לחתולה ושתי כלבות מהממות.

16. רשתות חברתיות // בינינו, פייסבוק או אינסטגרם?

למה לא גם וגם? אני בעד לשלב, יש לי אינסטגרם מאוד פעיל, יש לי פייסבוק וגם יוטיוב, יש לי קהל ייחודי בכל פלטפורמה, אבל יש לי גם קהל שעוקב אחריי בשלושתם, כי זאת דרך אולטימטיבית לקבל ממני כמות מוגזמת של תוכן, מכל הזוויות וברמות פירוט שונות.

17. עצמאית ומאושרת // מה גורם לך להיות עצמאית ומאושרת?

שוב, לעבוד עם כלבים.

גם את עצמאית ומאושרת?

מלאי את הטופס וקבלי את כל הפרטים על חבילת הפרסום במגזין "עצמאית ומאושרת" ישר למייל

18. עתיד // איפה את רואה את עצמך עוד 5 שנים?

מאחלת לעצמי להמשיך באותו הקו – להכשיר מאלפי כלבים יצירתיים, שאוהבים לחשוב מחוץ לקופסא, לעבוד אחד על אחד עם לקוחות פרטיים עם כלבים מורכבים, להמשיך עם קו המוצרים הטבעיים לבעלי חיים, רק עם אפשרות לחזור לטוס לחו"ל ולהמשיך בפרויקטים, שנעצרו בגלל קורונה.

19. טיפ לעצמאיות // מה הטיפ שלך לעצמאית המתחילה?

למצוא קהילה שאת מרגישה נוח להתייעץ איתה, סביר שמישהו אחר כנראה נתקל בבעיה או התלבטות דומה שיש לך וזה יכול לחסוך לך הרבה זמן.

20. דף קשר // איפה אפשר למצוא אותך?

היוטיוב של אילונה
האינסטגרם של אילונה
הפייסבוק של אילונה
דוגי זן,  פורמולת צמחים להרגעת כלבים
צילום תמונה ראשית: אסנת פרלשטיין, Dinga pet pix

שתפו הלאה:
ראשי פרקים

בא לך לדעת ראשונה כשאני מפרסמת כתבה חדשה?

עוד מהמגזין
'עצמאית ומאושרת'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
ברושקה - עמית בר

יאי!

המייל הראשון נשלח אלייך ממש עכשיו

יכול להיות שהוא בספאם או בקידומי מכירות

עוד נצנצים יגיעו בהמשך ✨

ברושקה - עמית בר

יאי!

הצטרפת למועדון הלקוחות של כוכבית

מייל עם קופון נשלח אלייך ממש עכשיו

(יכול להיות שהוא בקידומי מכירות או בספאם)

עוד נצנצים יגיעו בהמשך ✨

איזה כיף שאת כאן!

אני רואה שהמגזין 'עצמאית ומאושרת' מדבר אלייך

רוצה לקבל מייל חודשי עם כל העדכונים החמים מעולם השיווק הדיגיטלי? הרשמי כאן

ברושקה - עמית בר

בא לך לפטפט?

מעולה!

 אני גם כאן: