ברושקה - עמית בר
תפריט

בָּרוּשְקָה מארחת עצמאיות: קארין עמנואל

הפעם, בברושקה מארחת עצמאיות, ראיינתי את קארין עמנואל, אמנית היוצרת ומפסלת בבצק סוכר עוגות של פעם בחיים, מלמדת פיסול בבצק סוכר ומלווה נשות מקצוע למציאת הייחודיות שלהן. כל הטוב הזה מגיע בחבילה שכוללת חיוך, מלא חן ומתיקות אמיתית (בכל זאת, בצק סוכר). על קארין והגשמת חלומות שהם מעבר לכל דמיון בראיון הבא

את קארין הכרתי בפייסבוק. כשפגשתי אותה וראיתי לא רק את העוגות המעלפות שהיא מכינה, אלא גם כמה היא מתוקה (יותר מעוגה, בחיי!) נשבתי בקסמה.

קארין מפסלת עוגות של פעם בחיים, ואני מדברת איתך על עוגות שלא תראי באף מקום אחר! משהו יוצא דופן ברמה בינלאומית. חוץ מהעוגות שהיא מכינה, היא גם מלמדת פיסול בבצק סוכר ועוזרת לעצמאיות במציאת הנצנוץ שלהן. קארין יצירתית, חולמת בגדול ועוזרת לאחרות לעוף על עצמן – או במילים אחרות, היא עשויה בדיוק מהחומר המנצנץ הזה שאני אוהבת.

אני מזמינה אותך להכין לך כוס קפה עם חתיכת עוגה טעימה וליהנות מהראיון המנצנץ עם קארין עמנואל.

קארין עמנואל מפסלת עוגות מבצק סוכר עם עוגת יומולדת של רובוט מוזהב
קארין עמנואל מפסלת עוגות מבצק סוכר עם עוגת יומולדת של רובוט מוזהב

1. מי את // ספרי לנו על עצמך

הי, שמי קארין עמנואל. בכמה מילים, אני אמנית היוצרת ומפסלת בבצק סוכר עוגות של פעם בחיים. אני גם מלמדת פיסול בצורה מקצועית ומכשירה ומלווה נשות מקצוע למציאת הייחודיות שלהן, שתאפשר להן לעוף. קצת עליי, אני בת 32, גרה במושב דור ממש על הים והסטודיו שלי נמצא בחיפה. לפני 10 שנים פתחתי את הסטודיו שלי במושב בן עמי וקראתי לו Karinn Arts. היום תכלס מכירים אותי פשוט כקארין עמנואל ועם הזמן זה הפך באופן טבעי להיות גם שם המותג.

כמו שסיפרתי, התחלתי במושב בן עמי בצפון, אחרי שנתיים כעצמאית החלטתי ללמוד בטכניון. בכל זאת, כולם אומרים שחייבים שיהיה תואר, עבודה מסודרת וכל החבילה. אז עברתי לחיפה בגלל הלימודים והסטודיו עבר איתי. בשלב מסוים כבר הבנתי שלמרות שאני מאוד טובה בלימודים, זה לא אומר שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים. אז כבר היה לי ברור שכשהתואר ייגמר אני אחזור מלאת מוטיבציה ואנרגיה להזנקת העסק שלי, וזה מה שקרה.

2. הקמת עסק עצמאי // איך הכל התחיל?

האמת היא שהכל התחיל פשוט בבוקר אחד שבו החלטתי שאני רוצה סטודיו משלי, שבו אני אצור את האומנות שלי והאומנות הזו תעשה טוב בעולם, או לפחות בסביבה שלי. באותו היום כבר חיפשתי מקומות להשכרה ובסוף השבוע כבר חתמתי על חוזה שכירות. מקום קטן ישן ומוזנח מאוד, אבל עם קסם אמיתי, ובעל בית שהפך להיות כמו סבא בשבילי. היום אני לא יודעת האם הייתי מקבלת החלטה כזו רצינית ברגע אחד, אבל בכל יום אני מודה לעצמי שהיה לי את האומץ בגיל 22 לעשות את הצעד הזה, שהוביל אותי לנקודה שבה אני נמצאת היום. פתאום, כשחצי מהחברים שלי בטיול אחרי צבא והחצי השני כבר לומדים באוניברסיטה מצאתי את עצמי משפצת, ממש הופכת הכל, והופכת את המקום המוזנח הזה לפנינה. שם הכל התחיל.

כשמתחילים עדיין לא יודעים מה זה אומר בכלל, שזה לא מספיק להיות מקצועית ושיהיה לך מקום יפה. בשביל עסק שעובד יש עוד המון דברים מסביב שחייבים, אבל המזל הוא שאפשר ללמוד הכל לאט לאט וכל דבר בזמנו. לפעמים כדי לקפוץ למים צריך רק רגע אחד של אומץ, זה היה הרגע שלי.

3. סביבה תומכת // מי תמך, פרגן, דחף ועזר לך עם הקמת העסק?

קודם כל אמא שלי, שהייתה איתי בכל השיגעון הזה מההתחלה. עזרה לי לחפש את הסטודיו, להפוך אותו למקום שכיף לבוא אליו ובכלל להתחיל את כל הדבר הענק הזה שנקרא עסק. גם החברים הקרובים היו שם איתי, בכל מה שהייתי צריכה והם יכלו לעזור. באופן כללי, אף פעם לא באמת הייתי לבד בזה, תמיד ידעתי שיש לי את המשפחה והחברים שיעזרו ויתמכו בכל דבר שאצטרך. זה נותן המון ביטחון, גם היום.

4. אופי של עצמאית // מהן שלוש תכונות האופי שכל עצמאית חייבת לדעתך?

אחריות אישית, יוזמה וגמישות מחשבתית.

5. קופירייטינג // איך בחרת את השם של המותג?

כשהייתי קטנה להורים שלי היה בוטיק בגדי מעצבים שהיה קרוי על שמי ״קארין עיצובים״. רציתי שיהיה חיבור מסוים לשם הזה, אבל שלא יהיה בדיוק אותו הדבר ולכן בחרתי את השם Karinn Arts. עם הזמן זה קצת השתנה, והיום מכירים אותי ואת העסק בתור קארין עמנואל ושם המותג נשאר בעיקר על המסמכים הרשמיים.

6. מילים // מה הן שלוש המילים שמתארות הכי טוב את המותג שלך?

מעבר לכל דמיון.

7. השראה // מאיפה את שואבת השראה?

מכל מקום. ההשראה סביבנו כל הזמן, רק צריך לפקוח את העיניים ולשים לב לכל היופי מסביב.

8. קהל יעד // מי הלקוח.ה האידיאלי.ת שלך?

מי שאוהבת לחלום בגדול! גם אם זו עוגה לילד או למבוגר, וגם אם זו מעצבת עוגות שמדגדג לה באצבעות ליצור עולם שלם ביצירה אחת.

9. שגרת עבודה // איך נראה יום העבודה שלך?

האמת, בשלב זה בעסק שלי כל יום הוא שונה. יש ימים בהם אני מלמדת מהבוקר, יש ימים בהם נוח לי לעבוד במחשב בשעות הבוקר ואז להתפנות לפיסול אחרי הצהרים ואפילו עד השעות הקטנות של הלילה. כיוון שעדיין אין לי ילדים אז אני לא מוגבלת מבחינת שעות העבודה, ולכן הכל מאוד גמיש, אני מניחה שבהמשך זה יהיה יותר מסודר. עם זאת, יש לי משמעת עצמית מאוד גבוהה, ולכן אני יכולה להרשות לעצמי גמישות כזו מבחינת סדר היום.

10. יעילות // מה הטיפ שלך לעבודה פרודוקטיבית?

האמת, זה משהו שאני עדיין עובדת עליו. אבל אני חושבת שהיעילות מתחלקת ל-3 חלקים:

  1. לו"ז יומי – רישום כל המשימות ויצירת לו״ז מדויק בתחילת כל בוקר.
  2. האצלת סמכויות – להעביר למשהו אחר משימות שאני לא חייבת לעשות בעצמי.
  3. פוקוס – כשאנחנו בתוך משימה מסוימת, להיות רק בזה. בלי להתפזר.

11. המוצר הכי הכי // מה המוצר או השירות הכי מנצנץ שלך?

עוגות שמספרות סיפור, זה בהחלט הכי מנצנץ. כשהעוגה הופכת ליצירת אומנות, שהיא מלאה בפרטים קטנים ובהומור, אז היא נכנסת עמוק ללב וזה הכי מנצנץ

קארין עמנואל - עוגת יומולדת אליס בארץ הפלאות
קארין עמנואל – עוגת יומולדת אליס בארץ הפלאות

12. אתגרים // מה הדבר הכי קשה לדעתך בעצמאות?

להיות לבד. לקבל החלטות עסקיות לבד. למזלי, אני לא באמת לבד, בן הזוג שלי מאוד תומך בי ובעסק. אבל היו שנים שבהן כן הייתי לבד ואני חושבת שבדיוק בשביל זה נועדו הקבוצות של העצמאים / עצמאיות.

13. רגעי אושר // מה הדבר האהוב עלייך כעצמאית?

ההשפעה של מה שאני עושה על אחרים, אם זה ילד שקיבל עוגה מיוחדת שהיא רק בשבילו וגם אם זו רק מישהי שעוקבת אחרי וכותבת לי כמה ערך היא מקבלת מהפוסטים שלי. זה שאני יודעת שמה שאני עושה ממש מעצים אחרים ולוקח אותם למקומות שהם לא דמיינו לפני כן, זה הדבר הכי אהוב עליי כעצמאית.

14. זמן לעצמך // איך את משקיעה בעצמך, מה את עושה בזמנך הפנוי?

אז ברור שיש תקופות שבהן אין הרבה זמן פנוי, אבל גם אז אני משתדלת להקדיש זמן לקצת ספורט, גם אם זה ממש בקטנה. אני אוהבת לקרוא ספרים, במיוחד כאלו שקשורים בהתפתחות אישית. והאמת, אני אוהבת גם סתם להיות בבית.

15. פינת הפרגון // פרגני לעצמאית שאנחנו חייבות לעקוב אחריה!

הילה לוקסנבורג קופר, היא כל כך מדויקת. שווה לעקוב אחריה ולא רק בגלל הוויז׳ואל, בעיקר בגלל המילים שלה.

16. רשתות חברתיות // בינינו, פייסבוק או אינסטגרם?

זה כמו לתת לילד לבחור בין אמא לאבא. על פניו נראה שאינסטגרם היא הרשת החברתית היותר מנצנצת, אבל אני חושבת שעם עבודה נכונה בפייסבוק אפשר להגיע לתוצאות מאוד יפות גם בשיווק אורגני. באופן אישי, אני מרגישה יותר בבית בפייסבוק, אבל אין ספק שאינסטגרם זה משהו ששווה מאוד להשקיע בו ולטפח אותו.

17. עצמאית ומאושרת // מה גורם לך להיות עצמאית ומאושרת?

לדעת שאני קמה בכל בוקר, מגשימה את הייעוד שלי, עושה מה שאני אוהבת ושזה נותן מלא ערך לאחרים. גם ברגעים שקשה, אני יודעת שיש לכל הדבר הזה משמעות גדולה. אם זה ילד קטן שהעוגה שיצרתי עבורו מעצימה אותו ומרחיבה לו את הלב או אם זו מעצבת עוגות, שהגיעה אליי כדי להתמקצע ובזכות הסדנה עלה הביטחון שלה בעצמה וביצירות שלה ועכשיו היא יכולה לעוף על כנפי הדמיון, כי אין גבולות ליכולות שלה. זה מה שגורם לי להיות מאושרת, המשמעות של הערך העצום שיש מאחורי כל יצירת אומנות. לגמרי במקרה, זו עוגה. אבל זה יכול היה להיות גם כל דבר אחר.

גם את עצמאית ומאושרת?

מלאי את הטופס וקבלי את כל הפרטים על חבילת הפרסום במגזין "עצמאית ומאושרת" ישר למייל

18. עתיד // איפה את רואה את עצמך עוד 5 שנים?

החזון הגדול שלי הוא לגעת בכמה שיותר אנשים, לחשוף ולקרב ילדים וגם מבוגרים לעולם היצירה. אני מסתכלת על ההשפעה הגדולה שיש לזה על אנשים, על ההעצמה האישית והביטחון העצמי שמתפתח אצל מי שזה נוגע בו, ולכן זה החזון הגדול ומה שמניע אותי בעשייה. בעוד 5 שנים אני רואה את עצמי מרחיבה את מעגל ההשפעה שלי וגם מנגישה את היצירה לכל בית.

19. טיפ לעצמאיות // מה הטיפ שלך לעצמאית המתחילה?

שימי לעצמך מטרה ויעד. את יכולה פשוט לזרום, אבל כשיש מטרה ויעד כבר מההתחלה זה עושה המון סדר. המוח מתכוונן לשם ופתאום את רואה שהכל מסביב מסתדר והכל נהיה ברור יותר. גם יועץ עסקי טוב זה משהו ששווה להשקיע בו. לא סתם יועץ עסקי, אלא אחד שהצליח להשיג את מה שאת רוצה להשיג. הוא יוכל לעזור לך באמת.

20. דף קשר // איפה אפשר למצוא אותך?

האתר של קארין
קארין בפייסבוק
קארין באינסטגרם
קארין ביוטיוב
קבוצת פייסבוק כיתת אומן | פיסול בבצק סוכר

שתפו הלאה:
ראשי פרקים

בא לך לדעת ראשונה כשאני מפרסמת כתבה חדשה?

עוד מהמגזין
'עצמאית ומאושרת'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
ברושקה - עמית בר

יאי!

המייל הראשון נשלח אלייך ממש עכשיו

יכול להיות שהוא בספאם או בקידומי מכירות

עוד נצנצים יגיעו בהמשך ✨

ברושקה - עמית בר

יאי!

הצטרפת למועדון הלקוחות של כוכבית

מייל עם קופון נשלח אלייך ממש עכשיו

(יכול להיות שהוא בקידומי מכירות או בספאם)

עוד נצנצים יגיעו בהמשך ✨

איזה כיף שאת כאן!

אני רואה שהמגזין 'עצמאית ומאושרת' מדבר אלייך

רוצה לקבל מייל חודשי עם כל העדכונים החמים מעולם השיווק הדיגיטלי? הרשמי כאן

ברושקה - עמית בר

בא לך לפטפט?

מעולה!

 אני גם כאן: