ברושקה - עמית בר
תפריט

בָּרוּשְקָה מארחת עצמאיות: הדס קפלן וואן וומן שואו

הפעם, בברושקה מארחת עצמאיות, ראיינתי את הדס קפלן, תרפיסטית באמנות, יוצרת תכשיטים, כותבת ויזמת. הכל התחיל אצלה מרילוקיישן לניו יורק, והחלק הכי יפה זה שהיא פשוט עושה מה שהיא אוהבת! למה הלוגו של הדס הוא אבטיח מלא בגרעינים? איך שגרת הבוקר שלה נראית? ומה הטיפ שלה לעבודה פרודוקטיבית? כל התשובות בראיון הבא

את הדס קפלן הכרתי באינסטגרם. אני ממש אוהבת פרופילים חיוביים ומשמחים והפרופיל שלה הוא בדיוק כזה – מלא באור שמש, עטוף בחיוכים מכל הלב ובצבעוניות משמחת. בראיון, הדס מספרת איך הכל התחיל מרילוקיישן לארה"ב, על ההשראה מארבעת עונות השנה המופלאות שיש שם ואיך הלקוחות מתויקות אצלה בלב.

הדס היא השראה בעיניי. הרוח היזמית שמתחברת עם העשייה סביב מה שעושה לה טוב עובר בכל מה שהיא עושה. בסופו של יום להיות עצמאית זו בחירה, ואם כבר להיות עצמאית אז עצמאית ומאושרת, והדס בוחרת בזה כל יום מחדש.

ברושקה מארחת עצמאיות: הדס קפלן האישה והתכשיטים

1. מי את // ספרי לנו על עצמך

אני הדס קפלן, מופע של אישה אחת (באנגלית זה נשמע חמוד יותר). בת 36, ובגדול אני פשוט עושה מה שאני אוהבת. בקטן אני תרפיסטית באמנות במקצועי, אני יוצרת תכשיטים, כותבת ויזמת. אני מתפרנסת מהיצירה שלי ומסדנאות והדרכות בתחומים מסוימים, החל מפרידה מחיתולים ועד אינסטגרם וחנויות פרינט און דימנד.

2. הקמת עסק עצמאי // איך הכל התחיל?

לפני כמה שנים המשפחה ואני עשינו רילוקיישן לניו יורק. אני מרגישה שמשם הכל התחיל, כי הרילוקיישן אפשר לי לבחון את החיים המקצועיים שלי ולבחור אותם בצורה נכונה ומתאימה לי יותר. עד אז עבדתי כתרפיסטית באמנות שכירה ועצמאית, ובניו יורק התחלתי לבנות את העסק שלי. זה התחיל מלימוד הורים לפעוטות איך להיפרד מהחיתול בגישה שממוקדת בקשר עם הילד, המשיך עם סדנאות עיבוד לידה, ובהמשך סדנאות לוח חזון (גם במיקוד כללי וגם במיקוד העסק ודימוי הגוף), ואז גם יצא ספר הילדים שלי "דוקטור תחתונים", יצרתי את מותג התכשיטים ואני ממשיכה ליצור ולבטא את עצמי.

3. סביבה תומכת // מי תמך, פרגן, דחף ועזר לך עם הקמת העסק?

עומר, האיש שנשוי לי, תמיד הוא.

4. אופי של עצמאית // מהן שלוש תכונות האופי שכל עצמאית חייבת לדעתך?

אני לא חושבת שיש כאלו. אני כן חושבת שכדאי שיהיה איזה דרייב פנימי, אש שבוערת ושורפת הכל (בקטע טוב אבל).

5. קופירייטינג // איך בחרת את השם של המותג?

השם של המותג זה השם שלי. בתחילת הדרך עוד קראתי למותג בשם אחר (HeART therapy) וגם עפתי על עצמי על הקופי הזה, אבל ככל שהזמן עבר והמהות שלי ושל העסק הלכו והתבהרו הבנתי שהעסק, זה אני. הוא כולל לא מעט תחומים שלכאורה לא קשורים אחד לשני, ומה שמשותף להם זו אני והתשוקה שלי לעסוק בהכל. בגלל זה הלוגו שלי כולל אבטיח עם מלא גרעינים.

6. מילים // מה הן שלוש המילים שמתארות הכי טוב את המותג שלך?

יצירתיות, אור ו-יאי!

7. השראה // מאיפה את שואבת השראה?

קודם כל מהטבע והעונות. כשעברתי לארה"ב גיליתי שעונות השנה כפי שהכרתי אותן בישראל הן משהו אחר לגמרי באמריקה, כאן יש ארבע עונות מלאות ולכל אחת האופי, הריחות והטעמים המיוחדים לה. אני מוצאת שהעונות משפיעות על היצירה שלי, זה בא לידי ביטוי בצורה הכי בולטת בתכשיטים: בקיץ אני מוצאת את עצמי עובדת יותר עם דימויים כמו ציפורים, עלי מונסטרה, קש וצבעים עזים, באביב אני נמשכת אוטומטית לפרחים ולגוונים ורודים, בסתיו צבעי השלכת נכנסים חזק ליצירה ובחורף אני עובדת מלא עם זהב ופנינים, בכיוון יותר קר ומנצנץ.

8. קהל יעד // מי הלקוח.ה האידיאלי.ת שלך?

הלקוחה האידיאלית שלי היא אישה שיודעת מה היא רוצה, שעפה על הדברים שאני יוצרת וסומכת עלי. הלקוחות האלו תמיד מופתעות כשאני זוכרת בדיוק מה הן הזמינו ממני, אבל הן לא יודעות שהן מתויקות אצלי בתוך הלב ואני מאוד אוהבת אותן.

9. שגרת עבודה // איך נראה יום העבודה שלך?

קודם כל קפה: אמריקנו קר, מלא קרח, בלי חלב. אחרי זה אני עוברת על המיילים והרשתות החברתיות ואז פותחת את הפלאנר שלי ורואה אם יש לי משהו ספציפי לעשות היום. אם יש איזה פרויקט ספציפי שאני עובדת עליו אז אני מסוגלת לשקוע בו ולא לראות בעיניים שום דבר אחר, אבל אם אין אז אני לרוב נעה בין יצירת תכשיטים, כתיבה, קריאה, צפייה בהרצאות שקניתי (תמיד יש ברקע איזו הרצאה של טל איתן שאני באמצע שלה), פייסבוק, אינסטגרם, אוכל, מים (ממש מנסה להקפיד לשתות מספיק), ובין לבין החיים והילדים.

10. יעילות // מה הטיפ שלך לעבודה פרודוקטיבית?

פשוט לעשות. לא לחכות למוזה ולא לחפש את התנאים האידיאליים: פשוט לעשות.

11. המוצר הכי הכי // מה המוצר או השירות הכי מנצנץ שלך?

אני חושבת שהתכשיטים, לא? התכשיטים הם הדרך שלי לבטא את השמחה והיצירתיות שבי בצורה מוחשית, ואיזה כיף שמלא נשים מתחברות ונהנות מהם. לגמרי הכי מנצנץ

מה צריך יותר מטרצו בעגיל?

12. אתגרים // מה הדבר הכי קשה לדעתך בעצמאות?

זה מעניין, כשאני חושבת על זה אף פעם לא עצרתי והחלטתי "אני רוצה להיות עצמאית". פשוט עשיתי את מה שאני רוצה ואוהבת, ויש לזה כותרת, "עצמאית". אם אני מהרהרת בזה אז הדבר הכי מאתגר הוא הבדידות, גם בקשיים אבל בעיקר בהצלחות – גל של הזמנות, אישה שמקבלת מחמאות על העגילים שלי, פידבק מרגש מלקוחה, אמא שמספרת לי שהילדים שלה מכורים לספר שלי, אישה שאומרת לי שעזרתי במשהו מאוד משמעותי בחיים שלה, הורים שאומרים לי שהגישה שלי נתנה להם כל כך הרבה אוויר. אז לפעמים אני משתפת ברשתות החברתיות אבל לרוב לא, לרוב אני פשוט נשארת עם זה וחושבת שממש הייתי רוצה לחלוק את זה עם "החבר'ה במשרד". אבל החבר'ה במשרד שלי הם מאיה ויואבי, ציפור רובין שמוצאת תולעת בחצר ולפעמים איזה סנאי קטן.

13. רגעי אושר // מה הדבר האהוב עלייך כעצמאית?

לחלוטין החופש להחליט מה לעשות ומתי.

14. זמן לעצמך // איך את משקיעה בעצמך, מה את עושה בזמנך הפנוי?

ברמת היום-יום אני מקפידה לשתות מספיק מים וגם לאכול, זו השקעה בעצמי ברמה הכי בסיסית. ברמה המהותית אני דואגת להיות בקשב לעצמי, להבין מה אני צריכה ורוצה ולדאוג שזה יקרה. האחריות למלא את הצרכים שלי היא שלי, לא של אף אחד אחר.
בזמני הפנוי אני קוראת מלא, הייתי מעדיפה ספרים פיזיים אבל מחוסר ברירה קוראת דיגיטלי, אני מאוד אוהבת לצפות בסדרות וסרטים (כשיש משהו טוב) והכי הכי אני אוהבת לטייל מסביב לבית ולספוג את השמש, הדשא והאוויר (אבל חוזרת מהר כי אני נשרפת תוך שניה).

15. פינת הפרגון // פרגני לעצמאית שאנחנו חייבות לעקוב אחריה!

וואי אירה אירה אירה! אירה מלכת האינסטגרם הבלתי מעורערת, נסיכת הסטייל והשיק, אישה שהיא ים של פרגון ואהבה ואת כל מה שאני יודעת על אינסטגרם למדתי ממנה. אישה שהיא לב.

16. רשתות חברתיות // בינינו, פייסבוק או אינסטגרם?

די ברושקה, אני לא באמת יכולה לבחור! פייסבוק זה קהילות, זה עברית, זה חברויות עמוקות. אינסטגרם זה פאן, זה צבע, זה ביטוי עצמי, זה באדי פוזיטיבי. אני מסרבת לבחור!

17. עצמאית ומאושרת // מה גורם לך להיות עצמאית ומאושרת?

ההקשבה פנימה לעצמי והעשייה שתמיד מגיעה מתוך אותנטיות.

גם את עצמאית ומאושרת?

מלאי את הטופס וקבלי את כל הפרטים על חבילת הפרסום במגזין "עצמאית ומאושרת" ישר למייל

18. עתיד // איפה את רואה את עצמך עוד 5 שנים?

אם היית שואלת אותי לפני 5 שנים, כשרק הגעתי לניו יורק, מה יהיה היום, גם עם הדמיון הפרוע שלי לא הייתי יכולה לגעת בקצה הקרחון של מה שיש לי היום. אז אני לא יודעת, אין לי מושג. אני חושבת שכל דבר שאני אגיד יהיה צל חיוור של הפוטנציאל שיכול להיות, אז למה לצמצם? מה שאפשר להגיד בביטחון: אני אהיה עם המשפחה המהממת שלי ואמשיך ליצור.

19. טיפ לעצמאיות // מה הטיפ שלך לעצמאית המתחילה?

מתחברת לסעיף העשירי: פשוט לעשות.

20. דף קשר // איפה אפשר למצוא אותך?

האתר של הדס
חנות התכשיטים של הדס
הדס בפייסבוק
הדס באינסטגרם

שתפו הלאה:
ראשי פרקים

בא לך לדעת ראשונה כשאני מפרסמת כתבה חדשה?

עוד מהמגזין
'עצמאית ומאושרת'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
ברושקה - עמית בר

יאי!

המייל הראשון נשלח אלייך ממש עכשיו

יכול להיות שהוא בספאם או בקידומי מכירות

עוד נצנצים יגיעו בהמשך ✨

ברושקה - עמית בר

יאי!

הצטרפת למועדון הלקוחות של כוכבית

מייל עם קופון נשלח אלייך ממש עכשיו

(יכול להיות שהוא בקידומי מכירות או בספאם)

עוד נצנצים יגיעו בהמשך ✨

איזה כיף שאת כאן!

אני רואה שהמגזין 'עצמאית ומאושרת' מדבר אלייך

רוצה לקבל מייל חודשי עם כל העדכונים החמים מעולם השיווק הדיגיטלי? הרשמי כאן

ברושקה - עמית בר

בא לך לפטפט?

מעולה!

 אני גם כאן: